Plants 3310274 1920[1]

Rostliny s krásnými ozdobnými listy jsou tou nejlepší dekorací do každého interiéru

Některé rostliny, i když nekvetou barevnými květy, mohou zdobit byt nebo dům po celý rok. Mají barevné a vzorované listy, které mnohdy předčí svou krásou kvetoucí květiny. Jaké rostliny si pořídit domů, abyste se jimi mohli celý rok kochat?

Některé druhy nekvetoucích rostlin jsou náročné na péči

Kroton patří mezi rostliny, které jsou náročnější na pěstování. Měl by stát tam, kde je rozptýlené světlo a nehrozí žádný průvan. Má rád teplo, rozhodně mu škodí teploty nižší, než je 16 stupňů. Potřebuje dostatek vlhkosti. Maranta je známá svými semišovými listy, které na noc skrývá. Má ráda teplé a vlhké místnosti, hodně ji také zalévejte.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus je nejkrásnější zimní dekorací. Stačí však malá chyba a přijde o krásné květy
Zdroj obrázku: Freepik

Fitónie je velmi atraktivní rostlina, která potěší oko každého milovníka květin. Má ráda polostinná místa, potřebuje spoustu vlhkosti, a to nejen v květináči, ale také ve vzduchu. Poroste v teplotách mezi 18 a 24 stupni. Svou péčí ale získáte květinu, která má nádherně zbarvené listy.

Diefenbachie patří mezi jedovaté rostliny

Alokázie má velké listy, které jsou pokryté stříbrnými žilkami. Na spodní straně jsou červené a vypadají velmi zajímavě. Má ráda mírnou zálivku a je potřeba, abyste jí občas otřeli prach z listů. V zimním období má dobu klidu, a zalévat ji tak nemusíte často. Diefenbachie patří mezi rostliny, které jsou jedovaté, proto ji dejte mimo dosah dětí i zvířat. Má žluté listy poseté skvrnami, ráda bude za vlhkou půdu a hnojení, hlavně v létě.

Mohlo by vás zajímat:  Hnojivo z cibulových slupek podpoří muškáty v bohatém kvetení
Zdroj obrázku: Pixabay

Begónie patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Má dekorativní listy ve tvaru srdce a je nenáročná na pěstování. Stačí jí místo, kde bude mít dostatek světla, ale zároveň na ni nepůjde přímé slunce. Potřebuje mít čistý vzduch pro růst a také minimum průvanu. Má ráda hojnou zálivku, ale dejte pozor, aby voda nezůstala v květináči.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/count-on-these-25-indoor-plants-for-easy-color-year-round-53105
Přidat na Seznam.cz