Sušit prádlo na radiátoru odborníci nedoporučují. Zdravotní následky za to nestojí

Sušit prádlo na radiátoru odborníci nedoporučují. Zdravotní následky za to nestojí

Majitelé praček s funkcí sušení nebo speciální sušičky nemají mnoho problémů se sušením prádla. Bez ohledu na období z nich můžete vytáhnout suché prádlo, které je připraveno jít rovnou do skříně. Pokud nemáte vyhrazené domácí spotřebiče, naučte se správně sušit prádlo, hlavně v zimě, abyste předešli zdravotním problémům a chránili svůj byt před vlhkostí.

Tomuto se zdaleka vyhněte

Na jaře, v létě, a dokonce i během teplého podzimu můžeme prádlo snadno usušit na balkoně, terase nebo domácí zahradě. V zimě je to trochu obtížné kvůli nízkým teplotám a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pokud nemáme speciální sušičku prádla, nejčastěji využíváme výhod topné sezóny a zavěsíme je na radiátory emitující teplo.

I když je to způsob, který rychle přinese očekávané výsledky, zároveň může způsobit víc škody než výhod. Až dosud jsme zimu spojovali s krajinou pokrytou načechraným bílým sněhem. Roční období se trochu promíchala a nyní jsou první měsíce roku stále častěji doprovázeny pochmurným a deštivým počasím. Ovlivňuje to i to, jak prádlo schne, zvláště pokud nemáme speciální vybavení.

Mohlo by vás zajímat:  Plastové láhve udrží rostliny zavlažené. Zároveň je ochrání před plevelem a slimáky
Zdroj obrázku: Freepik

Způsoby sušení

Nejoblíbenější metodou sušení v domácnosti je zavěšení textilu na radiátor. Přispívá to ovšem k hromadění vlhkosti. Usazování páry na oknech, parapetech a stěnách v průběhu času způsobuje tvorbu toxické houby nebezpečné formy. Nejenže je obtížné ji odstranit, ale také může nepříznivě ovlivnit tělo. Může způsobit řadu zdravotních potíží včetně respiračních alergií, kožních změn a infekcí.

Majitelé balkonů a teras, které mají zastřešení, sem mohou snadno pověsit prádlo i v zimě. Musíte však být trpěliví, protože v tomto ročním období bude potřebovat mnohem více času k úplnému vyschnutí. Abyste neohrozili oděvy a jiné látky, vzdejte se sušení během minusových teplot a silného sněžení.

Zdroje:
https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/a38764743/avoid-drying-clothing-indoors/
https://www.little-knights.co.uk/blogs/news/why-you-shouldn-t-dry-clothes-on-a-radiator
Přidat na Seznam.cz