Citron1

Osvěžte celou domácnost pomocí jediného ovoce. Po mastnotě a zápachu nebude ani stopy

Přírodní produkty na čištění domácnosti jsou k nezaplacení. Citron je díky svým antibakteriálním vlastnostem jednou ze základních věcí, na které byste neměli zapomínat, když se pustíte do úklidu. Citronová šťáva vám pomůže vyčistit dům ekologickým způsobem a navíc mu dodá příjemnou vůni svěžesti. Jak ho správně využít naplno, aby byl váš domov dokonale čistý?

Univerzální čistič

Citron dokáže odstranit nečistoty a nepříjemný zápach prakticky z jakéhokoli povrchu. Pečlivě očistěte citrusové kůry. Nakrájejte je na menší kousky a vložte do skleněné láhve. Nalijte na ně jeden šálek octa, přidejte dvě lžíce jedlé sody a důkladně promíchejte. Směs nechte 10 dní louhovat na tmavém místě. Poté nalijte přípravek do lahve s rozprašovačem. Nastříkejte na špinavé povrchy, chvíli počkejte a poté otřete houbou.

Mohlo by vás zajímat:  Mlýnek na pepř má skrytou funkci, o které málokdo ví a usnadní vaření
Zdroj obrázku: Freepik

Mastné skvrny v kuchyni

Mastné povrchy lehce posypejte solí a poté pokapejte citronovou šťávou. Nechte působit asi 5 minut a poté vše důkladně otřete čistým hadříkem nebo houbičkou. S citronem ovšem můžete také osvěžit dřevěné prkénko. Citrus ho vydezinfikuje, odstraní skvrny a nepříjemný zápach. Naneste na prkénko trochu soli a vetřete ho do prkénka pomocí poloviny citronu. Vymačkejte z něj šťávu a důkladně ji vetřete. Nechte působit 5 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Osvěžení mikrovlnné trouby a koupelnového příslušenství

Nalijte do sklenice citronovou šťávu a dejte ji do mikrovlnné trouby zahřát na 5 minut. Další možností je dát polovinu citronu do misky s vodou a pustit mikrovlnnou troubu. Páry z citrusů odlupují nečistoty, což usnadňuje jejich čištění.

Mohlo by vás zajímat:  I smažená jídla lze připravit zdravěji. Klíč je ve správné volbě tuku
Zdroj obrázku: Freepik

Tímto ekologickým produktem můžete také vyčistit terakotové dlaždice, obklady a koupelnové příslušenství. Smíchejte citronovou šťávu a ocet ve stejném poměru. Nalijte ji do lahve s rozprašovačem a postříkejte povrch koupelny, který chcete vyčistit. Nechte pár minut působit a otřete houbou.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/20-fresh-ways-to-clean-with-lemon/
Přidat na Seznam.cz