Digestor3

Čištěním digestoře není nutné trávit celý den. Snadné triky tuto nepříjemnou činnost ulehčí

Digestoř se nachází opravdu v každé kuchyni a je hojně využívaná v každé domácnosti. Vzhledem k tomu, že je její čestné místo vždy nad sporákem, se velmi často dostane do styku s potravinami a zbytky, které se na ní velmi drží. Vyčistit digestoř od mastnoty, usazenin, prachu a dalších nečistot je jedním z nejtěžších úkolů úklidu kuchyně. Aby byl váš úklid příště rychlejší, nachystali jsme pro vás způsob, kterým digestoř snadno vyčistíte a navíc ušetříte za drahé čisticí prostředky. Co byste tedy během úklidu měli udělat, aby byla vaše činnost efektivnější?

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda pomůže vyčistit ucpaný odpad i špinavou lednici
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda

Naplňte vodou velký hrnec a přiveďte ji na plotně k varu. Pak po malých kouscích postupně přidejte půl polévkové lžíce jedlé sody. Při této činnosti buďte opatrní, jedlá soda v kontaktu s vroucí vodou pění. Pak sundejte mřížku filtru a ponořte ji do této horké směsi vody a jedlé sody. Pokud není reálné mřížku ponořit celou, čistěte ji postupně po kusech. Jedlá soda z mřížky odstraní veškeré nečistoty včetně mastnoty. Pak už bude stačit jen mřížku pořádně otřít a nechat doschnout, než ji vrátíte zpátky.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas patří mezi oblíbené pokojovky. Aktivní uhlí podpoří růst a udrží rostlinu zdravou
Zdroj obrázku: Freepik

Místo leštěnky olivový olej

Možná vás to překvapí, ale ani leštit nemusíte digestoř pouze pomocí speciálních leštěnek, které seženete v obchodě. I ty jsou zbytečně předražené a jejich složení vůči životnímu prostředí opravdu není nic moc. Potřebovat budete pouze hadříček, nejlépe z mikrovlákna, ale může být i bavlněný. Pak už stačí jen nalít trochu olivového oleje do mističky a přeleštit celou digestoř. Pokud byste snad chtěli namítat, že leštěnka z obchodu alespoň hezky voní, i pro vás máme řešení. Není nic snazšího, než koupit 100% přírodní esenciální olej ve vámi oblíbené vůni a kápnout pár kapek do mističky k olivovému oleji. Mezi oblíbené vůně esenciálních olejů patří levandule, citron, mandarinka, pomeranč a levandule. Vyzkoušet můžete také jemný a svěží bergamot nebo osvěžující eukalyptus.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-clean-a-kitchen-range-hood-4177784
Přidat na Seznam.cz