Mycka1

Myčka na nádobí si zaslouží pravidelnou péči, jedině tak bude stále čistá a voňavá

Myčka na nádobí je skvělým kuchyňským spotřebičem, který ušetří mnoho času při práci v domácnosti. V tomto spotřebiči se však může usazovat mnoho zbytků jídla, mastnoty nebo nečistot. Pokud se delší dobu myčka nečistí, zbytky začnou nepříjemně páchnout a hnít. Vyzkoušejte tyto skvělé prostředky na čištění.

Rychlé a důkladné čištění myčky na nádobí je ve své podstatě velmi jednoduché. Stačí na čištění nezapomínat a pravidelně se úklidu myčky věnovat. Nekupujte zbytečně drahé prostředky na čištění myčky, využijte raději tyto skvělé tipy pro perfektně čistou domácnost.

Mohlo by vás zajímat:  Zubní pasta si poradí s odolnými skvrnami a nahradí odlakovač na nehty
Zdroj obrázku: Freepik

Prevence je nejlepší volba

Pokud chcete udržet vaši myčku na nádobí stále svěží, plnou vůně a čistoty, pak nezapomeňte na prevenci. Pravidelné čištění vám zabere mnohem méně času, proto se doporučuje úklid myčky plánovat jednou týdně. Při čištění nezapomínejte na filtry ani příborový koš.

Ze všeho nejdříve se podívejte na návod k použití, kde výrobce přesně popisuje, jak máte myčku čistit. V návodu najdete, kde se nachází filtry a kterým částem máte věnovat obzvlášť velkou pozornost. Pokud lze některé části myčky vyjmout, udělejte to. Například koš na příbory, rotující ramena nebo filtry můžete jednoduše vyčistit mimo myčku pod tekoucí vodou v dřezu.

Mohlo by vás zajímat:  Pár kreativních úprav staré oblečení promění v originální model
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na pravidelný úklid myčky?

Začněte nejdříve částmi, které můžete jednoduše vyndat. Koš na příbory vyjměte a opláchněte pod tekoucí vodou spolu s mýdlem nebo prostředkem na mytí nádobí. Pro menší záhyby nebo těžko dostupná místa použijte menší kartáček. Stejně tak vytáhněte i filtr a umyjte ho podobným způsobem pod mýdlovou vodou. Pokud tuto část zanedbáte, brzy ucítíte nepříjemný zápach usazených zbytků jídla nebo mastnoty.

Jestliže najdete na filtru stopy vodního kamene, můžete filtr namočit do octa alespoň na půl hodiny, tak se nečistot i usazenin lehko zbavíte. Pro umytí a vyčištění stěn, dvířek nebo polic v myčce použijte hadřík nebo houbu s přípravkem na mytí nádobí. Pokud spustíte krátký program mytí naprázdno, dobře umyjete všechny zbytky.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz