close-up-hand-unloading-dish-washer-kitchen

Tipy pro efektivní a úsporné používání myčky nádobí

Myčka je spotřebič, který je přítomen již ve většině domácností. Stejně jako nám ulehčuje život a šetří čas, může šetřit i energii a vodu. Je ale potřeba dodržovat několik jednoduchých zásad. Po jejich použití bude vaše nádobí jako nové a zároveň ušetříte životní prostředí.

Na výběru mycího prostředku záleží více, než si myslíte

Programy, které myjí nádobí na nižší teplotu, jsou často považovány za neefektivní. Nemusí tomu tak ale být. Pokud k mytí požijete správné prostředky, rozdíl v podstatě nepoznáte.

Kromě toho, že vámi zvolená kapsle či gel musí správně fungovat, je ještě jedna vlastnost, která je velmi důležitá pro kvalitu mytí, a tou je rozpustnost. Při nižších teplotách je pro některé látky rozpouštění těžší a můžou tak znečišťovat samotný přístroj či již umyté nádobí. Mytí vám tak nepřinese takové výsledky, jaké byste si přáli. Proto je dobré zvolit druh, který se zvládne rozpustit správně již při nižších teplotách.

Mohlo by vás zajímat:  Se zápachem v lednici bojuje mnoho domácností, přitom stačí dodržet jen několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

Leštidlo zaručí perfektní výsledky

Pokud se vám zdá, že nádobí stejně nevypadá tak dobře, jak by mohlo, můžete navíc vložit do myčky leštidlo. To zajistí vyšší lesk i rychlejší schnutí, což je celkově praktičtější. Také bude tento přípravek chránit vaše nádobí od usazování vodního kamene. Je tak dobré leštidlo použít zejména v domácnostech s tvrdou vodou jako prevenci tohoto nešvaru.

Jak dále spotřebu co nejvíce snížit

Kromě mytí na ekologické programy či nižší teploty je ještě další věc, kterou spotřebu snížíte a je jednodušší, než se zdá. Zkrátka pouštějte myčku, pouze pokud je opravdu plná. Ačkoli se tato rada zdá poměrně banální, ne každý ví, že myčka spotřebuje stejné množství vody, ať ji naložíte jakýmkoli množstvím. Proto je vždy dobré nádobí nastřádat a myčku nepouštět zbytečně víckrát. Spotřebu tak mnohonásobně zmenšíte a poděkuje vám nejen vaše peněženka, ale i životní prostředí.

Zdroj: https://natural-resources.canada.ca/energy-efficiency/spotlight-energy-efficiency/2020/08/01/use-your-dishwasher-more-efficiently-for-big-savings/22947
Přidat na Seznam.cz