Dishwasher 526358 1280

Aby myčka dobře myla, musí být sama perfektně čistá. Věnujte jí pravidelnou péči

Myčka nádobí je v domě velmi užitečným vybavením, jelikož díky ní neztrácíme tolik času mytím nádobí v ruce. Aby však myčka fungovala tak, jak by měla, a sloužila po celá léta, měla by jí být věnována dostatečná péče. V průběhu času se v ní shromažďují zbytky jídla a další nečistoty, které mohou navíc způsobovat nepříjemný zápach. Taková myčka nádobí nebude důkladně umývat nádobí, na kterém tak může zůstat nevzhledný sediment. Aby řádně plnila svou funkci, je nutné ji důkladně vyčistit. Pomoci mohou, kromě chemických prostředků, levné a snadno dostupné produkty, jako je ocet, soda a kyselina citronová. Jak se tedy účinně postarat o myčku nádobí a odstranit z ní ošklivé pachy?

Mohlo by vás zajímat:  Tyto nezbytnosti nesmí chybět v žádné kuchyni. Usnadní každodenní úklid bez námahy
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak správně používat myčku nádobí?

Myčka nádobí je navržena tak, aby nám pomohla ušetřit čas. Aby však mohla tuto funkci vykonávat, musí být používána odpovídajícím způsobem. Principem udržování myčky v dobrém stavu je opláchnutí nádobí od zbytků jídla. V opačném případě se může filtr nebo mycí trysky ucpat. Je také důležité opláchnout desky, které přicházejí do styku s kyselými potravinami, protože kyseliny mohou vést k tvorbě koroze. 

Jak vyčistit myčku nádobí?

Myčka nádobí by měla být pravidelně čištěna, protože se v ní usazují zbytky potravin, mastnota a další nečistoty. Doporučuje se důkladné čištění myčky alespoň jednou měsíčně. Prospěšné je také ji alespoň každý týden osvěžit, abyste se zbavili mikrobů, ošklivých pachů a zabránili ucpanému filtru. Nejprve je třeba vyprázdnit myčku od všech košů a sítek, které lze umýt pouze teplou vodou. Na vnitřek myčky použijte kartáček na zuby, abyste se dostali do všech rohů. Nakonec nechte vnitřek myčky opláchnout programem k tomu určeným.

Mohlo by vás zajímat:  Otravné octomilky se chytí snadno do pasti, zabránit lze ale i jejich návratu
Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomeňte na filtr!

Při čištění myčky nádobí je třeba mít na paměti, že je důležité omýt nejen plastové prvky, kovové stěny, pouzdra, těsnění, ale také filtr. Právě ten zastaví zbytky jídla, aby nevnikly do odtoku a nepoškodily čerpadlo. Pokud není pravidelně čištěn, ucpe se a myčka nádobí nebude fungovat efektivně. Filtr vyjměte z myčky pomocí návodu k použití, poté ručně vyberte zbytky potravin z myčky a umyjte filtr pod tekoucí vodou. Pokud se na něm shromažďuje vodní kámen, ponořte filtr do nádoby s octem na dobu nejméně 30 minut, při silném sedimentu klidně i na několik hodin. Jakmile je čistý, opláchněte jej pod tekoucí vodou, osušte a vraťte do myčky.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-cleaning-tips/
Přidat na Seznam.cz