Prani1

Ruku v ruce s přírodou: domácí prací prostředky potěší snadnou výrobou a minimálními náklady

Nechcete kupovat drahé a chemické prostředky na praní prádla? V takovém případě si s pomocí následujících jednoduchých receptů jednoduše vytvoříte vlastní šetrné prostředky. Budete přesně vědět, co obsahují, takže praní prádla bude hned o něco příjemnější. Navíc můžete vytvořit prostředek, který bude vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou. V neposlední řadě také výrobou vlastních prostředků na praní prádla ušetříte nějaké peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní prací prášek

Nejdříve si zkuste vyrobit klasický sypký prací prášek. Potřebovat budete jenom dvě obyčejné ingredience:

  • kostku mýdla na strouhání,
  • jedlou sodu nebo borax.
Mohlo by vás zajímat:  Z jahodového mlsání mít výčitky nemusíte. Při správném uskladnění vydrží oblíbené ovoce dlouho čerstvé

Potřebovat budete tuhé mýdlo, které může být i s určitou příjemnou vůní. To je potřeba v kuchyňském robotu nastrouhat na drobné šupinky. Ty dále poslouží jako hlavní základ vašeho vlastního pracího prášku. Dále si připravte misku, do které dáte takto nastrouhané mýdlo a přidáte zhruba dva stejné díly jedlé sody nebo boraxu. Vzniklou směs dávkujte podle špinavého prádla v množství 1/8 až 1/4 šálku tohoto domácího prostředku. Připravený prášek skladujte na suchém a temném místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí tekutý prášek na praní

Pokud máte spíše raději tekutý prášek na praní, i ten si můžete jednoduše vyrobit. Postup je snadný, rychlý a výsledná vůně hodně záleží na tom, jaké mýdlo použijete.

Mohlo by vás zajímat:  Piliny lze zužitkovat jako hnojivo, mulč nebo ochranu před slimáky

Co budete potřebovat?

  • Jedno mýdlo,
  • dva litry vody,
  • dva šálky boraxu nebo dva šálky mycí soli.

Postup

Mýdlo si nastrouhejte na jemné vločky a následně vložte do nepřilnavého hrnce nebo pánve. Přidejte zhruba dva litry vody a postupně zahřívejte až do té doby, než se mýdlo úplně celé rozpustí. Následně si připravte zhruba 18 litrů vody do velkého kbelíku. Voda musí být teplá. K této vodě přidejte ještě dva šálky boraxu a mycí soli. Následně přidejte mýdlový roztok z pánve a důkladně míchejte.

Zdroj: https://greenecofriend.co.uk/eco-friendly-washing-powder/
Přidat na Seznam.cz