Zapach1

Trvalý zápach v bytě může mít několik příčin. Nejvyšší čas na generální úklid

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují vůni ve vašem bytě nebo domě. Díky každodenním zvykům to není příjemné. Příliš málo úklidu může způsobit, že problém se zápachem bude horší a horší. Je nutné pravidelně vysávat podlahy, vytírat, větrat a také vynášet odpadky.

Jakým chybám je nutné se vyhnout, aby byt voněl?

Nejdříve je nutné zjistit příčinu zápachu. Může to být nepravidelným větráním nebo špatnou cirkulací vzduchu. Je důležité pravidelně otevírat okna nejen kvůli zápachu, ale také tím bojujete proti vzniku plísní. Na kvalitu vzduchu má velký vliv také chov domácích mazlíčků.

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci si rádi smlsnou na domácích zásobách. Vyhnat je pomůžou prostředky z kuchyně
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud se chcete zbavit zápachu, musíte pravidelně utírat prach, který se usazuje na površích. Nemůžete se omezit jen na prostory, které jsou v dohledu. Je nutné uklízet také místa, která nevyužíváme každý den. Tyče na záclony, lustry, vysoké police – všude se usazuje spousta prachu, který má velký vliv na kvalitu vzduchu a tím pádem také na zápach doma.

Používejte hadřík z mikrovlákna a ekologický čistič. Stačí smíchat ocet a vodu a přidat několik kapek éterického oleje. Nezapomeňte také vytírat podlahy, na ně můžete použít domácí prostředky.

Mohlo by vás zajímat:  Politá elektronika je noční můrou. Hlavní je ovšem nepanikařit a ihned jednat
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte uklizeno doma, je nutné se vrhnout na obsah skříní

Jestliže máte vysáto, uklizeno a zápach stejně nemizí, je nutné najít problém, kvůli kterému to tak je. Musíte pečlivě vyčistit také pohovky, křesla a gauče. Můžete přizvat profesionály, kteří mají kvalitní mycí vysavače, a zkontrolujte také, jak jsou na tom záclony a závěsy. Prach se v nich bude často hromadit, zvlášť pokud je neperete pravidelně.

Při odstraňování pachu můžete sáhnout po osvědčených metodách, které zápach rychle odstraní. Můžete nechat kávovou sedlinu v igelitových sáčcích různě po bytě. Musíte ji ale měnit každých několik dní. Použít můžete také sáčky s čajem, sušeným tymiánem nebo jedlou sodou.

Zdroj: https://molekule.science/lingering-smells-and-mysterious-odors-how-to-get-rid-of-them/
Přidat na Seznam.cz