Malá lékárna přímo za oknem. Léčivé bylinky se vejdou na každý parapet
Na pěstování bylinek není nic složitého. Patří mezi rostliny, které stačí občas zalít. Jestli nemáte k dispozici zahradu, ale přesto byste rádi používali domácí bylinky, můžete si je zasadit do menších květináčů a nechat je na balkoně nebo okenním parapetu. Hodí se také do truhlíku. Jaké bylinky byste na své malé zahrádce měli vysadit?
Připravte si úrodnou půdu, ve které se bylinky snadno uchytí
Bylinky jsou nenáročné rostliny, ale také potřebují kvalitní zeminu. Nedávejte je do blízkosti oken, která míří do hlavní silnice. Zeleninu si můžete vypěstovat pomocí nálevu, který si uděláte z heřmánku, fenyklu a kmínu. Jednu polévkovou lžíci těchto surovin smíchejte s vroucí vodou a nechte odležet asi 15 až 30 minut.
Kmín se bude hodit především lidem, kteří mají problémy s trávením, což se týče hlavně dětí a starších osob. Uklidňuje plynatost, nevolnost a zabrání střevním kolikám. Jestli se rozhodnete ho žvýkat, odstraníte z úst nepříjemný zápach. Kopr pomůže s problémy s trávením, ale kromě něj funguje také fenykl. Jeho pěstování je snadné stejně jako u ostatních bylinek.
Brutnák nepatří mezi známé bylinky, ale hodí se na nervy
Brutnák lékařský je bylinka, která působí protizánětlivě. Navíc je skvělá na nervy. Při kožním užívání zlepší akné a také urychlí hojení malých ranek. Připravit si můžete odvar ze sušeného brutnáku, lžíci dejte do vroucí vody a nechte vařit pět minut. Pokud ho budete pít pravidelně, vyčistíte si tělo. Květy jsou dokonce jedlé, použít je můžete jako ozdobu například při pečení.
Heřmánek patří mezi bylinky, které jsou velmi oblíbené. Z této rostliny se dělají čaje, snadno si ho můžete také nasušit. Květy se sbírají na začátku kvetení. Heřmánek se vyznačuje relaxačním, ale také protizánětlivým účinkem. Hodí se jako přírodní pomoc na popáleniny nebo kožní alergie.
Zdroj: https://smallbalcony.com/grow-herbs-on-your-balcony-3-easy-ways-to-get-started/