Ocet nahradí speciální čisticí prostředky. Poradí si s pachy, vodním kamenem i plísní

Ocet nahradí speciální čisticí prostředky. Poradí si s pachy, vodním kamenem i plísní

Určitě jste se dostali do situace, kdy jste začali doma uklízet, ale svůj oblíbený čisticí prostředek jste již spotřebovali a zapomněli jste koupit nový. Pak si pokládá člověk otázku: A co teď? Máme pro vás odpověď. Je jí ocet. Tento zázračný produkt je levný a můžete ho použít skoro na cokoliv. S výsledkem budete naprosto spokojení, protože je velice efektivní. Poradí si téměř se vším a navíc je šetrný k přírodě, protože neobsahuje žádné chemické přídavky.

Mohlo by vás zajímat:  Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy

Ocet

Jak už jsem psali výše, tenhle produkt je dostupný a levný. Můžete ho použít k eliminaci pachů, plísní, mastnoty. Pojďme začít kuchyní. Stačí smíchat vodu s octem, nejlépe v poměru 1 : 1, použít je možné i samotný ocet, pokud je znečištění veliké. Odmastí kuchyňské povrchy, spotřebiče a nerezové povrchy se budou opět lesknout. Výborně dezinfikuje lednici a zbaví ji bakterií a zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Dále jej skvěle využijete v koupelně, kde je účinný na plísně, vodní kámen, při čištění spár a dlaždiček. Pokud nemáte aviváž, i tu můžete nahradit právě touto přísadou. Kombinaci octa a vody lze využít při umývání oken k získání lesku. Zkrátka využití najde v celé domácnosti, a nejen tam. Pokud máte problém s mravenci nebo škůdci na zahradě, i na ně platí tento zázračný pomocník.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječné skořápky vytvoří přirozenou ochranu rostlin před šneky

Jablečný ocet

Oproti klasickému má tento druh pozitivní účinky na lidský organismus. Přechovává v sobě totiž důležité složky, včetně vitamínů a minerálů. Je to takové přírodní antibiotikum, které pomáhá při bolesti v krku. Bylo potvrzeno, že užívání jablečného octa snižuje hladinu cukru v krvi, působí příznivě při dně nebo artritidě a posiluje imunitu. Dokáže na sebe vázat nebezpečné toxiny v těle, takže je velice často spojován s detoxikací organismu. Vedle konzumace lze jablečný ocet využít také na skleněné povrchy nebo zašedlé prádlo.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/cleaning-vinegar
Přidat na Seznam.cz