V každé koupelně se skrývá malý zázrak, který vyřeší nejeden problém v domácnosti

V každé koupelně se skrývá malý zázrak, který vyřeší nejeden problém v domácnosti

Pěna na holení patří k předmětům, které má většina lidí běžně doma a často je používá. Zdaleka ne každý však zná její tajemství, kterým je široké spektrum jejího použití v koupelně i mimo ni. Schválně, věděli byste, jak vám může být pěna na holení užitečná?

Zamlžené koupelnové zrcadlo

Pokud se chcete po koupeli co nejdříve nerušeně podívat do zrcadla, musíte se vypořádat s jeho zamlžováním. K tomu vám může posloužit právě pěna na holení. Stačí pomocí papírové utěrky a trochy pěny vyčistit zrcadlo a poté ho běžným způsobem vyleštit. Pěna způsobí, že zrcadlo bude odolnější proti zamlžování.

Odolné skvrny z textilií

Způsobů, kterými lze odstranit z oblečení nebo ubrusu skvrny například od hořčice nebo rtěnky, je celá řada, ale možná jste nevěděli, že lze k tomuto účelu použít i pěnu na holení. Výhodou této metody je, že nevyžaduje manuální tření části textilie o sebe a je tak šetrnější. Postup je jednoduchý. Na jemnější stranu houbičky na nádobí naneste pěnu na holení a jemně ji vetřete do celé oblasti skvrny. Poté ji nechejte nějakou dobu působit a nakonec ji opláchněte teplou vodou a vyperte, jak jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Podle jednoduchého postupu budou spáry mezi dlaždicemi zářivě čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Skřípající a vrzající a dveře

Tento tip jistě oceníte nejen doma, ale také například na cestách. Nikdy totiž nevíte, kdy a kde se setkáte s nepříjemnými zvuky, které vydávají závěsy některých zejména starších dveří při každém jejich otevření a zavření. Pokud nemáte po ruce olej nebo jiné mazadlo, k nápravě situace se skvěle hodí právě pěna na holení. Naneste na závěsy malé množství, dobře ji vetřete do otvorů a přebytečnou pěnu odstraňte pomocí hadříku nebo ubrousku.

Matné vodovodní kohoutky

Pokud vodovodní kohoutky ve vaší domácnosti díky usazeninám vodního kamene a mýdla ztrácejí svůj lesk, můžete i v takovém případě důvěřovat složení pěny na holení. Naneste ji na měkký hadřík a důkladně vyčistěte celý povrch baterie. Poté jej vyleštěte a můžete se těšit z kohoutků, které vypadají jako nové.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/unusual-uses-for-shaving-cream/
Přidat na Seznam.cz