Spoustu činností lze dělat mnohem jednodušeji. Snadné triky ušetří práci i čas

Spoustu činností lze dělat mnohem jednodušeji. Snadné triky ušetří práci i čas

Máte pocit, že v domácnosti trávíte mnoho času úklidem, a chtěli byste to změnit? Jestli si chcete ulehčit nejen kutilské práce, ale také úklid koupelny, poradíme triky, jak ušetřit nejen čas, ale také námahu. Podívejte se, jak si zjednodušit práci, a při každodenních činnostech používejte naše tipy.

Parkování auta? Žádný problém!

Máte malou garáž a také problémy s parkováním? Jestli si nevíte rady, jak auto zaparkovat tak, abyste z něj mohli pohodlně vystoupit, poradíme zajímavý trik. Můžete si pomoci tenisovými míčky, které zavažte ke stropu na dlouhý provázek. Musíte ale změřit, kam je zavěsíte. Při couvání do garáže pak budete mít jistotu, že je auto na správném místě. Poradíte si snadno také se sypkými surovinami, které se mnohdy vysypou.

Mohlo by vás zajímat:  Ucpaný odtok vyčistíte snadno i bez instalatéra. Stačí zkombinovat správné prostředky

Stačí jen odříznout hrdlo z plastové lahve a nasadit ho na sáček s potravinou. Budete mít nejen dobře uskladněno, ale také si odměříte přesné množství, které potřebujete. Jestli používáte kuchařku, ale nemáte žádnou volnou ruku, abyste si otáčeli stránky, můžete ji připnout na ramínko od kalhot. To pak zavěste na vhodné místo a do kuchařky pak můžete jednoduše nakukovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen zmizí díky přírodním metodám

Jestli máte doma tupé nůžky, nemusíte kupovat nové nebo je nosit do obchodu, aby vám je nabrousili. Postačí totiž kousek alobalu, do kterého několikrát střihněte. Nůžky budou znovu pěkně ostré a celý proces bude trvat jen několik minut. Největším problémem v domácnosti je odstranění vodního kamene z baterií. Velmi často se na nich usazuje, protože na bateriích zasychají kapky vody.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň je zhobou domu i zdraví. Její odstranění vyžaduje úsilí a trpělivost, ale vyplatí se

Na chromované povrchy mžete použít například citron, který skvěle vodní kámen odstraní, a vy už nikdy nebudete chtít použít chemické prostředky, které jsou drahé a mnohdy neúčinné. Nakonec citron opláchněte vodou a vyleštěte baterii. Bude se krásně lesknout. Pomoci vám můžeme také se zatloukáním hřebíků. Na ně můžete použít hřeben na vlasy, abyste si nepohmoždili prsty.

Zdroj: https://www.grammarly.com/blog/save-time/
Přidat na Seznam.cz