Se zápachem v lednici bojuje mnoho domácností, přitom stačí dodržet jen několik pravidel

Se zápachem v lednici bojuje mnoho domácností, přitom stačí dodržet jen několik pravidel

Nepříjemný zápach, který se line z lednice, není rozhodně nic příjemného. Důvody zápachu mohou být různé, tím nejčastějším ale je, že neuklízíte potraviny správně nebo je v lednici necháváte příliš dlouho. Pokud projdou datem trvanlivosti, snadno se stane, že se začnou rozkládat. Jak se zápachu zbavit a jaké metody jsou na to vhodné?

Zbavte se prošlých potravin a lednici poctivě vyčistěte

Zelenina nebo ovoce se rychle kazí, proto je vhodné nekupovat žádné velké zásoby, pokud víte, že je nesníte. Jestli v lednici najdete plesnivé sýry, maso nebo zeleninu, bez milosti je vyhoďte, protože jinak se nepříjemného zápachu nezbavíte. Musíte také vyhodit všechny potraviny, které mohou zapáchat, a vytáhnout i ty ostatní, abyste lednici mohli pořádně vydrhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné podlahy se těší oblibě, vyžadují ale správnou údržbu a opatrnost

Někdy stačí jen trocha rozlitého mléka, a problém je na světě. Musíte v takovém případě umýt všechny police, zásuvky, dvířka, ale také těsnění, ve kterém se nečistoty často hromadí. Chladničky, které jsou starší, mají navíc nádoby na vody, kde se hromadí nečistoty, a je potřeba na ně nezapomínat. Budete potřebovat hlavně vlažnou vodu a také jedlou sodu s octem. Pak už je smíchejte a můžete začít uklízet! Jestli se chcete zápachu zbavit a také mu předcházet, po vyčištění lednice můžete do police vložit misku s kávovou sedlinou, která bude zápach pohlcovat.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění myčky přírodní cestou: hodí se ocet nebo citron
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nemáte ocet nebo jedlou sodu, zkuste čisticí prostředky

Domácí prostředky jsou to nejlepší, co můžete na vyčištění lednice použít, pokud ale nemáte jinou možnost, můžete si pomoci čisticím prostředkem, který zakoupíte v obchodě. Ve vaší lednici pak bude dokonale čisto. Dávejte potraviny na správná místa, kam patří. Zelenina a ovoce se hodí do zásuvky, mléčné výrobky mají své místo v nejvyšším patře.

Dejte co nejvíce potravin do nádob, které se dají dobře uzavřít a nepůjde z nich žádný zápach. Produkty co nejdříve zpracujte, a pokud víte, že něco sníst nestihnete, můžete to uložit do mrazáku. V opačném případě můžeme poradit pouze jediné – nekupujte příliš velké zásoby, protože vás to bude stát jen mnoho peněz navíc.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/refrigerators/how-to-get-rid-of-funky-refrigerator-smells/
Přidat na Seznam.cz