Lak Na Vlasy1

Lak na vlasy udrží ve formě nejen účes: Inspirujte se šesti dalšími možnostmi

Lak na vlasy je jedním ze základních přípravků, které se aplikují při stylování, pokud chcete, aby vám účes dlouho vydržel. Jeho specifické složení lze však uplatnit také v řadě jiných aplikací. Kromě zpevnění vlasů jej můžete například použít k leštění bot nebo konzervování různých materiálů či řezaných květin. Pojďme se podívat, kde všude lak na vlasy v domácnosti nachází uplatnění.

Nečekané aplikace laku na vlasy

Jako takový představuje lak na vlasy v podstatě konzervační látku, jejímž úkolem je stabilizovat vzhled či povrch ošetřovaného předmětu. Při nastříkání na vlasy lak v podstatě drží jejich formu a vzájemnou pozici. Této vlastnosti lze využít i v následujících oblastech.

Mohlo by vás zajímat:  Příjemně měkké prádlo po každém vyprání si můžete užít i vy. Stačí zapojit několik triků
Zdroj obrázku: Freepik

1.     Leštidlo na boty

Vlhké konzistence laku na vlasy a jeho schopnosti konzervace je možné využít v případě, že potřebujete vyleštit boty. Lak stačí nanést v tenké vrstvě a následně boty vyleštit jemným hadrem.

2.     Konzervace nábytku

Pokud nastříkáte povrch nábytku, podlahy či bytového textilu lakem na vlasy, změníte jeho vlastnosti a jednoduše ho nejen zbavíte prachu, ale zabráníte také jeho dalšímu usazování. Při aplikaci je ovšem nutné (obdobně jako u vlasů) dbát na to, aby bylo nanášení realizováno z dostatečné vzdálenosti. Při velmi nízké vzdálenosti nástřiku může zejména na tkaninách zanechat skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Uklidit celý dům nemusí být fuška. Stačí zavést několik úklidových pravidel

3.     Zatavení oka na punčoše

Objeví-li se drobné oko na punčoše, můžete jeho rozšiřování zastavit lakem na vlasy. Oko stačí zastříkat a látka by se měla přestat třepit.

Zdroj obrázku: Freepik

4.     Odstranění chlupů z nábytku

Máte-li domácího mazlíčka, který zanechává na pohovce nebo koberci chlupy, použijte na ně houbu, na kterou nastříkáte lak na vlasy. Stíráním chlupy snadno odstraníte.

5.     Škrobení

Potřebujete-li dosáhnout u tkanin pevného tvaru, není potřeba je důkladně škrobit. Pomocí laku na vlasy vyrovnáte například ubrus na stole nebo jiný bytový textil. V tomto případě je nutné lak nanášet v několika vrstvách, vždy další po zaschnutí té předchozí.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají specifické požadavky na zálivku. Vhodné je myslet na ponoření a kvalitu vody

6.     Konzervace čerstvých květin

Chcete-li, aby vám dlouho vydržela kytice ve váze, můžete ji zakonzervovat lakem na vlasy. Stačí ji několikrát postříkat a zůstane čerstvá delší dobu.

Zdroj: https://shareably.net/50-clever-uses-hairspray/
Přidat na Seznam.cz