Perfume 3683187 1920 (1)

Šikovný lak na vlasy by měl mít doma každý, zachrání mnohé situace

Lak na vlasy má v koupelně velká spousta lidí. Zafixuje účes, zabrání poletování neposlušných vlasů a ještě většinou hezky voní. Využít ho ale můžete i na spoustu jiných věcí. Proto pokud ho doma přeci jen nemáte, možná byste o jeho pořízení měli co nejdříve uvažovat. Co všechno umí?

  • Zbaví oblečení skvrn.
  • Funguje jako repelent.
  • Pomůže zabalit dárky.
  • Odstraní zvířecí chlupy.

Čistí oblečení i boty

Zašpinili jste si svou oblíbenou blůzu nebo tričko? Nastříkejte skvrnu lakem na vlasy a nechte zaschnout. Poté vyperte jako obvykle. Alkohol zabrání špíně v proniknutí do vláken a usnadní vyprání. Lak můžete použít i jako prevenci znečištění oblečení i bot. Stejně tak preventivně zabrání silonovým punčochám v roztržení, pokud je po obléknutí nastříkáte lakem.

Mohlo by vás zajímat:  Zrádné oblečky do zimy pro domácí mazlíčky, někdy mohou spíš uškodit
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chcete si naleštit kožené boty, ale nemáte po ruce leštidlo? Pomůže lak na vlasy. Nastříkejte na ně tenkou vrstvu a nechte zaschnout. Pokud lak nastříkáte na podrážku, nebudou vám boty venku klouzat ani na zledovatělých chodnících. Lak na vlasy dokonce funguje i jako repelent. Používejte ho stejným způsobem – nastříkejte na obtížný hmyz z větší vzdálenosti a zbavte se dotěrných much a komárů.

Vytvoří vám originální balicí papír

Po použití laku na vlasy bude vypadat skvěle nejen účes, ale i dárky. Zachrání nás, pokud jsme se nestihli vybavit balicím papírem. Stačí vzít jakýkoliv obyčejný papír nebo noviny, zabalit dárek a hojně přestříkat lakem na vlasy. Takto ošetřený papír se bude lesknout a třpytit a navíc bude velmi originální.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní spánek přinese pouze dobře vybraná matrace. Zaměřte se na několik parametrů
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chovatelé domácích mazlíčků jistě potěší, že když lak na vlasy nastříkají na čalouněný nábytek nebo na koberec, pomůže jim sesbírat zvířecí chlupy. Tento trik funguje efektivněji než vysavač. Lakem můžete přestříkat i dřevěný nábytek, usnadní to údržbu a nebude se na něm tolik usazovat prach. Nakonec byste měli lak použít i na závěsy. Pokud se chcete vyhnout jejich žehlení, závěsy ihned po vyprání pověste a nastříkejte lakem. Vyhnete se záhybům a zmačkání.

 

Přidat na Seznam.cz