Cigarety1

Zápach z cigaret v interiéru nasákne do všeho, lze ho ale účinně eliminovat

Cigarety patří spolu s alkoholem k celosvětově největším závislostem, a je tedy dobré vědět, jak udržíte vaši domácnost příjemně voňavou i tehdy, když ve vnitřních prostorách někdo kouří.

Speciální svíčky

Pokrok nezastavíte a k boji proti zápachu z cigaret a cigaretového kouře byly dokonce vyvinuty speciální svíčky, které bývají poměrně běžně k dostání. Jejich speciální složení způsobí, že když je zapálíte, pohltí dým a s ním i nepříjemný odér.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva

Káva je kromě vynikajícího povzbuzujícího nápoje také skvělým absorpčním prostředkem. Navíc vaši domácnost příjemně provoní. Můžete do misek nasypat kávová zrna a misky rozmístit v prostorách vašeho obydlí, nebo můžete využít i mletou kávu a dát ji buď do misek, nebo do textilních sáčků, které se dají zavěsit.

Mohlo by vás zajímat:  Aby bílá opět bílou byla: domácí bělicí prostředky strčí do kapsy všechna chemická bělidla

Ocet a jedlá soda

Jak ocet, tak jedlá soda jsou známy tím, že účinně absorbují nechtěné pachy. Pro lepší účinek je tedy dobré je zkombinovat. Do misky dejte jednu polévkovou lžící octa a dvě čajové lžičky jedlé sody a směs dobře promíchejte. Misku dejte do místnosti, kde se kouří, a uvidíte, jak se nepříjemný zápach zmírní.

Levandule

K pohlcení nežádoucích pachů se rovněž skvěle hodí levandule, a to buď čerstvá, nebo i sušená. Využít můžete také vodu, kterou nalejete do mističek a přidáte k ní několik kapek éterického levandulového oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Pračka bude dokonale čistá díky bělidlu, octu a citronové šťávě
Zdroj obrázku: Freepik

Mokré osušky a ručníky

Mokré osušky a ručníky na sebe také velice účinně vážou různé pachy, jen je třeba je rozmístit po bytě nebo domě, ideálně ve svislé poloze. Nechejte je nějakou dobu působit, poté je sesbírejte a nejlépe okamžitě vyperte.

Citrusy

K pohlcení nepříjemného pachu se výborně hodí také citrusy, tedy zejména citrony, pomeranče, limetky, mandarinky, grepy nebo pomelo. Můžete použít celé plody, ideálně rozkrojené, nebo pouze slupku. Výhodou této metody také je, že váš byt nebo dům naplní příjemnou, svěží vůní.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cigarette-smell-in-house
Přidat na Seznam.cz