Kvalitní chléb vydrží čerstvý i týden. Ne každý ho ale umí správně skladovat

Kvalitní chléb vydrží čerstvý i týden. Ne každý ho ale umí správně skladovat

Kdo by nechtěl mít denně na stole čerstvý a voňavý chléb, který má křupavou kůrku? Pokud si ho zakoupíte v obchodě, chcete, aby vydržel čerstvý co nejdéle. Bohužel většina lidí dělá chyby, které je připravují o pocit mít v ústech čerstvý chléb i po několika dnech od nákupu. Pomocí jednoduchých triků ho udržíte déle chutný a využijete ho do nejmenšího drobečku.

Správně upečený chléb by doma měl vydržet minimálně týden

Dnešní doba je taková, že se do potravin a produktů přidávají chemické prvky, které nejsou vhodné. Co se týče chleba, je to podobné. Mnozí pekaři se snaží nahradit přírodní suroviny těmi umělými, což způsobí, že chléb vydrží tři dny a poté se kazí a začíná plesnivět. Jestli bude správně upečený a poctivý, v bochníku a správně zabalený vydrží klidně týden, někdy i déle.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí ekologické prostředky vyjdou na zlomek ceny těch kupovaných a domov jimi bude jen zářit

Je jedno, jestli chléb koupíte v obchodě, nebo si ho upečete doma. V mikrotenovém sáčku si ho domů většinou přineseme všichni. Tento obal ale není pro čerstvé pečivo vhodný. Jestli ho necháte v plastu, vlivem nejen slunce se dostanete do situace, kdy nebude dobrý již po několika dnech.

Zdroj obrázku: Freepik

Plesnivý chléb nejezte a vyhoďte ho do koše

Pokud uvidíte, že chléb plesniví, je nutné ho vyhodit. I když ho totiž okrájíte, neviditelné části plísně už budou i ve zbytku chleba, takže si vlastně nepomůžete. V papírovém obalu může chléb ztvrdnout, protože se v něm nebude zadržovat vlhkost. A nezapomeňte, že chléb nepatří ani do lednice, potřebuje pokojovou teplotu 20 až 25 stupňů.

Mohlo by vás zajímat:  Několik osvědčených triků pomůže snížit náklady na energie během zimy

Chléb tedy skladujte zabaleny v obyčejné utěrce. Vždy ale počkejte, až bude chléb vychladlý. Zabalit ho můžete také do sáčku na chléb, který by měl být z přírodních vláken, jako je bavlna nebo len. Chléb zabalený v utěrce dejte do bochníku, který si koupíte v každých kuchyňských potřebách. Vybírejte podle vkusu, ale každý chlebník by měl mít odvětrání.

Zdroj: https://www.insider.com/how-to-store-bread
Přidat na Seznam.cz