Bobkovy List

Koření najde skvělé využití i mimo kuchyni. Inspirujte se tradičními i méně obvyklými triky

Skořice je dokonalé koření, které obohatí chuť jídla, a naše chuťové pohárky zajásají. Skořici si často spojujeme s Vánocemi, kdy náš domov úžasně provoní. Nejen že má skvělou chuť, ale také chrání před virovým onemocněním a podporuje naši krásu. Bobkový list napomáhá trávení a zmírňuje plynatost. Obě koření, ale i mnoho dalších najdou své využití nejen v kuchyni.

Skořice

Když přidáte lžičku skořice do medu, budou obě suroviny bojovat s nachlazením. Ničí viry a bakterie. Můžete také využít skořici jako peeling. Přidejte do sprchového gelu lžíci skořice a masírujte pomocí žínky krouživými pohyby. Skořici lze také využít na akné. Stačí smíchat lžíci tvarohu a lžíci skořice a nanést na obličej. Počkejte patnáct minut a poté umyjte.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel varné konvice nikdy nespí. Spolehlivě ho porazí jedlá soda nebo ocet
Zdroj obrázku: Pixabay

Bobkový list

Bobkové listy zaženou octomilky a také dokáží osvěžit domácnost. Říká se, že pár zapálených listů v popelníku pročistí místnost od bakterií a virů. Rovněž dokáže zlepšit náladu a stimuluje tvorbu endorfinů v mozku. Takový bobkový list si můžete vypěstovat jednoduše i doma. Jakmile budete mít rostlinu, umístěte ji do ložnice, má totiž sedativní a uklidňující účinky.

Jablečný ocet

Pokud vás bolí v krku, vykloktejte si jablečným octem, ale ředěným. Smíchejte 3/4 hrnku převařené vody a 1/4 hrnku octa. Kloktejte čtyřikrát až pětkrát denně. Ocet dokáže zničit bakterie, viry i houby. Může sloužit i jako deodorant pro zapáchající chodidla. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1 : 1 a po koupeli rozprašovačem naneste na chodidla.

Mohlo by vás zajímat:  Proti plísním a vlhkosti lze bojovat i domácími prostředky. Hodí se sůl, křída i rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Kamenná sůl

Kamenná sůl pomůže odstranit připáleniny z hrnce. Smíchejte hrst hrubozrnné soli a lžíci pracího prášku. Hrnec namočte do teplé vody a poté použijte připravenou směs. Pokud krájíte ryby, vaše kůže na rukou pohltí veškerý pach, proto si vezměte sůl a potírejte ji po prstech. Poté opláchněte, zápach bude pryč.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/13-unusual-ways-to-use-what-s-in-your-spice-rack-51292
Přidat na Seznam.cz