Navraťte oděvům ztracené barvy. Všechny odstíny budou znovu zářit jako nové

Navraťte oděvům ztracené barvy. Všechny odstíny budou znovu zářit jako nové

Běžným nošením nebo častým praním dochází k blednutí nebo šednutí dříve ostrých barev. Jak oživit barvy na oblečení bez použití agresivních chemických prostředků nebo barviv, které jsou nadto velmi drahé? Inspirujte se osvědčenými triky, pomocí kterých lze navrátit barevnému oblečení a tkaninám zase život. A budete se divit, neutratíte jmění, protože se jedná o levné prostředky, které má každý doma.

Vývar z bobkových listů

Barevné halenky nebo trička nezáří barvami jako dříve? Nejvyšší čas je poslat na obnovovací kúru! Ve velkém hrnci svařte hrst bobkových listů, nechte je v horké vodě louhovat po dobu 15 minut. Poté vložte prádlo a nechte zchladnout. Pak přidejte pět lžic jedlé sody a nechte působit 3 hodiny. Můžete ponechat do druhého dne, poté vyjměte a vyperte. Oblečení bude jako nové!

Mohlo by vás zajímat:  Odolné skvrny na koberci zmizí raz dva. Stačí použít správné prostředky
Zdroj obrázku: Freepik

Kypřicí prášek zbaví skvrn i osvěží barvy

Zašedlé bílé prádlo? Zde pomůže obyčejný kypřicí prášek, který zbaví odolných skvrn, včetně těch od potu, ale také vrátí textiliím zářivé barvy. Pokud chcete prát tímto způsobem bílé prádlo, je vhodné před samotným praním bílé textilie, ručníky, ubrusy, ale i trička nebo halenky dát do vlažné vody s půl hrnkem čerstvé citronové šťávy, poté dát prát a do bubnu nasypat obsah jednoho sáčku kypřicího prášku. Do bubnu lze nalít také půl sklenice bílého octa, který odstraní skvrny, zjemní prádlo a lze jej použít namísto aviváže.

Mohlo by vás zajímat:  Citron osvěží a prozáří celý domov čistotou. Na tohoto žlutého pomocníka se můžete vždy spolehnout

Na černou platí káva

Co naopak použít na oživení černé barvy, která šedne a bledne zřejmě jako první ze všech odstínů? Stejně jako dodá energii káva po ránu, dodá také barvu černému šatníku. Postačuje přidat dva šálky uvařené černé kávy bez sedliny do máchacího cyklu do pračky a dojde k opětovnému získání tmavého odstínu všech druhů textilií tmavé barvy. Kromě kávy se doporučuje použít i odvar z černých fazolí nebo ze slupek z avokáda a přidat jako v předchozím případě do máchacího cyklu.

Zdroj: https://europrocleaningservice.com/europroblog/laundry-tips-making-colored-clothes-look-brighter/
Přidat na Seznam.cz