Klíčem dokonalého salátu je správný poměr ingrediencí. Vyzkoušejte vyhlášený recept šéfkuchařů

Klíčem dokonalého salátu je správný poměr ingrediencí. Vyzkoušejte vyhlášený recept šéfkuchařů

Lahodná chuť zeleninového salátu nás dokáže okamžitě naladit na slavnostní náladu. Tento skvělý pokrm si však můžete dopřát i v běžný den. U zeleninových salátů je důležité přidávat jen správné ingredience, aby byla zajištěna skvělá a vyvážená chuť.

Tradiční recept

Na přípravu budete potřebovat 3 mrkve, 2 snítky petržele, půl kořene celeru, kousek pórku, 2 jablka, 4 vařená vejce, půl konzervy kukuřice, 500 g vařených a rozmačkaných brambor, 1 hrnek zeleného hrášku, 200 g majonézy, sůl, černý pepř. Hrách a kukuřici vložte do mísy a zalijte vroucí vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Trávu a mech mezi dlažebními kostkami lze čistit manuálně nebo domácím přípravkem

Po chvíli ingredience sceďte a nechte vychladnout. Brambory uvařte v samostatném hrnci, pokud vám po večeři nějaké zbyly, budou se hodit také. Uvařenou zeleninu nakrájejte na kostičky a přendejte do hluboké mísy. Přidejte také uvařené brambory. Dále přimíchejte oloupaná a nakrájená vejce, pórek a jablka. Nakonec přidejte hrášek a kukuřici. Vše zalijte majonézou a důkladně promíchejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní vlastnosti

Základ zeleninového salátu tvoří vařená zelenina, včetně mrkve, brambor, zeleného hrášku, kukuřice a pórku. Důležitou ingrediencí jsou také kousky vajec a jablek, které zvýrazní chuť salátu. Základním kořením je sůl, pepř a majonéza. Zeleninový salát je skutečnou pokladnicí vitamínů a minerálů, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu.

Mohlo by vás zajímat:  Plísni v pračce zabrání pravidelná údržba

Nejdůležitější jsou vitaminy skupiny B, které regulují činnost nervového systému. Zajišťují dostatečnou hladinu energie a zlepšují funkci mozku. Kromě toho tato potravina obsahuje železo, kterého by lidé trpící chudokrevností měli vstřebávat co nejvíce. Kromě toho tento minerál podporuje imunitní systém a pomáhá chránit tělo před podzimními infekcemi.

Zdroj: https://www.foodiecrush.com/how-to-make-the-best-potato-salad/
Přidat na Seznam.cz