Kdo by odolal psímu pohledu. Zdravé pamlsky pro svého mazlíčka vyrobíte sami

Každý pes má rád pamlsky, kterými ho odměňujete za jeho výkony. Jsou pro něj skvělou motivací, jak vás poslouchat už od útlého věku. Součástí výcviku jsou hlavně ty kupované, ale udělat je můžete i doma a budete tak vědět, co váš pejsek konzumuje. 

S pamlsky to nepřehánějte

Specialisté neustále upozorňují chovatele psů, že lahůdky a pamlsky by neměly překročit 10 % denní stravy. Někdy je ale těžké odolat a pejskovi pamlsek nedat, když na nás kouká těma svýma prosebnýma a smutnýma očima. Pokud lahůdky kupujete, nevíte, co všechno obsahují. Některé složky nemusí být pro pejska ideální.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zelenina je důležitou součástí psí stravy. Můžete mu doma vyrobit skvělé zeleninové chipsy, které mu budou zaručeně chutnat. Zvolte mrkev nebo sladké brambory, nakrájejte zeleninu na plátky, troubu nastavte na horký vzduch, položte kousky na rošt a počkejte, až zhnědnou. 

Připravit doma můžete i masové sušenky. K přípravě budete potřebovat kvalitní paštiku, dvě sklenice mouky a dvě vejce. Všechno smíchejte v misce, dokud nezískáte konzistenci těsta. Troubu předehřejte na 200 stupňů a sušenky pečte asi půl hodiny. 

Mohlo by vás zajímat:  Vědci přišli na to, proč kočky milují kartonové krabice. Čím menší, tím lepší

Psi rádi žvýkají, připravte jim pásky z masa, zapomenou na vaše boty

Jejich oblíbenou „pochoutkou“ bývají naše boty, do kterých nemají problém se pustit. Tento instinkt přesměrujte na něco, co bude moct kousat bez výčitek. Masové proužky jsou pochoutkou, které neodolají a která navíc bude skvěle při tréninku fungovat. Kupte kvalitní a libové maso, které má váš pes rád.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nakrájejte ho na tenké a malé plátky a poté ho vysušte v troubě nebo sušičce na ovoce. Dobře usušené maso můžete dlouho skladovat v dobře uzavřené sklenici. 

Někteří chovatelé ale pamlsky svým zvířatům nedávají. Mohou si na ně zvyknout a vyžadovat je i v případě, kdy už jsou vycvičení, někteří psi se mohou své pochoutky domáhat i nepříjemným nebo agresivním způsobem. 

Přidat na Seznam.cz