Kvalitní spánek přinese pouze dobře vybraná matrace. Zaměřte se na několik parametrů

Kvalitní spánek přinese pouze dobře vybraná matrace. Zaměřte se na několik parametrů

Vybrat kvalitní matraci do postele není lehký úkol. Za prvé je na trhu mnoho druhů, za druhé budete možná omezeni financemi a za třetí ne každá je vhodná právě pro náš typ postavy. Je nutné navštívit specializovaný obchod, kde vám dobře poradí.

Matrace by měla poskytnout oporu hlavně páteři

Dnešní trh nabízí i mnoho vychytaných matrací. Všimnout si můžete například pružinové kapsové matrace, která má mnoho kapes a stane se možná jedinečnou součástí ložnice. Mezi jednotlivými matracemi je obrovský rozdíl, i když to na první pohled nebývá patrné. Vybrat si můžete mezi různými materiály a vychytávkami. Můžete matraci doplnit o kokosovou vrstvu, ale není to vždy nutné.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře umýt podlahu nemusí být tak jednoduché. Některé chyby ji můžou dokonce zničit

Záleží totiž na vašich osobních preferencích a potřebách. Někdo má rád matrace tvrdší, někdo zase měkčí. Záleží na fyzické kondici každého jedince. Proto je vhodné obchod navštívit osobně a každou matraci si vyzkoušet. A vůbec se nestyďte si na ni na pár minut lehnout, protože sezení na kraji vám o matraci nic neřekne.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká je budoucnost matrací?

Hodně lidí věří, že pružinová matrace je tou nejlepší. Jsou tu už od devatenáctého století a našli byste je ve většině bytů. Jenže od té doby uplynulo hodně času a matrace už rozhodně nejsou takové, jaké bývaly. Jsou vytvořené pružinové matrace, kdy každá pružina je uchycena v samostatné kapse. Tím je zaručeno maximální pohodlí při spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Hlodavci se vkrádají do domů, aby hodovali na zásobách potravin. Zneškodní je tradiční způsoby

Každá kvalitní matrace má dnes alespoň pět zón tvrdosti, ty nejlepší jich mají sedm. Matraci si můžete otáčet libovolně na obě strany podle toho, jak tvrdou zrovna chcete. Ale jaké další výhody mají kapsové pružinové matrace? Jsou kvalitní a pružné, což zajistí, že se matrace nebude postupem času deformovat. Nevadí, že se v noci často vrtíte, matrace se vždy vrátí do původní polohy. Takové matrace nebudou nikde vrzat, o pružinách nebudete ani vědět. Při nákupu ale koukejte také na hustotu pěnových vrstev a zajímejte se i o další vlastnosti.

Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/mattress-information/how-to-choose-a-mattress
Přidat na Seznam.cz