Skvrny2

Tvrdohlavé skrvny a nečistoty odolávají i těm nejlepším čističům. Pomohou prostředky, které málokoho napadnou

Existují druhy nečistot, se kterými si ani ty nejdražší prací prášky nebo čisticí prostředky neporadí. A pokud ano, pěkně vám provětrají peněženku. Existují ale i levnější a podstatně účinnější způsoby, jak se takových neodstranitelných skvrn z oblečení a jiných povrchů zbavit. Přitom nemusíte kupovat nic, co už doma nemáte. Nevěříte?

Stopy od make-upu? Žádný problém

Make-up, rtěnky, stíny, řasenky či antiperspiranty jsou klasickými zdroji skvrn, které jsou jednak velmi časté a jednak velmi obtížně odstranitelné. I když namáčíte, předpíráte, používáte drahé prostředky a prášky, často i při té největší snaze zůstane na čištěném oblečení či jiném povrchu nějaký pozůstatek barvičky či skvrny.

Mohlo by vás zajímat:  Zásyp pro miminka pomůže tam, kde byste to ani nečekali. Usnadněte si díky němu život
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte před praním směs zubní pasty a pár kapek peroxidu vodíku, případně přidejte trochu jedlé sody, promíchejte a naneste na celý povrch skvrny. Nechte působit 15 minut a pak opláchněte studenou vodou a vyperte jako obvykle. Veškeré stopy po skvrnách budou pryč. Stejný postup funguje i při odstraňování nečistot z povrchů nábytků, jako jsou zrcadla, desky stolů nebo třeba prsty (na ty ale použijte jen samotnou zubní pastu a poté mýdlovou vodu).

Koupelnové a kuchyňské armatury

Čištění vodovodních baterií patří k těm obtížnějším disciplínám domácích prací. Bývají plné vodního kamene, rzi a dalších nečistot, které se usazují v ohebných částech a šroubení. Kromě speciálních abrazivních prostředků můžete použít i bělicí zubní pastu. Ta obsahuje brusné částečky, které jsou schopné kromě skvrn na zubech vyčistit i nánosy z baterií. Vyleštěte je pomocí trochy pasty a suchého hadříku, opláchněte čistou vodou a osušte.

Mohlo by vás zajímat:  Květák je chutným doplňkem každého menu. Díky jednoduchému triku bude jeho vaření vždy radost
Zdroj obrázku: Freepik

Zápach a usazeniny v termosce

Pokud často nosíte čaj v termosce, po čase zjistíte, že vnitřek je plný tmavých usazenin, které začnou nepříjemně zapáchat. Nejlepší způsob, jak je odstranit, je naplnit termosku teplou vodou a vytlačit do ní trochu zubní pasty (asi tolik, kolik používáte k čištění zubů). Termosku uzavřete a několikrát intenzivně protřepejte a propláchněte studenou vodou.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/stain-removal/worst-stains
Přidat na Seznam.cz