young-hispanic-woman-cleaning-washing-machine-laundry-room

Pravidelnou péči o pračku usnadní tableta do myčky nádobí

Údržba pračky není nijak náročná. Pravidelnou péčí prodloužíte její životnost a nehrozí pak ani nepříjemný zápach, který se může přenést i na jednotlivé kusy prádla. Typickými pomocníky pro čištění domácnosti a spotřebičů jsou klasiky, jako je citron, jedlá soda nebo ocet. Víte ale, že v případě pračky lze využít služeb tablety určené do myčky? Ve výsledku vás nečeká žádné vyčerpávající drhnutí a čištění.

Čištění tabletou do myčky

Tableta do myčky je určená především pro dosažení potřebného lesku umytého nádobí. Byla by ale škoda nevyužít potenciál těchto tablet i jinde. Tímto místem se rozumí koupelna, konkrétně pračka. Stačí vložit samostatně jednu až dvě tablety dovnitř bubnu. Vyberte vhodný program, nejlépe s minimální teplotou 60 °C. Tento způsob čištění vás zbaví choroboplodných zárodků a zápachu z pračky. Tablety rovněž napomáhají k odstranění vodního kamene.

Mohlo by vás zajímat:  Moderní a praktická, to je indukce. Vyžaduje ale speciální péči, aby byla roky krásná

Nezapomínejte na pravidelné čištění

Čištění domácnosti by mělo být jakousi rutinou. Samozřejmě si lze ulehčit práci tím, že budete průběžně uklízet domácnost každý den. Stačí malé úkony, díky kterým se vyvarujete pozdějšího silného znečištění. Někdy dojde k tomu, že zapomenete na vyčištění pračky. Pravidelné čištění pračky prodlužuje její životnost, zaručuje menší poruchovost a zabraňuje tvorbě zápachu. Jednou za měsíc by měla být správná doba pro pravidelné čištění.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvojte si dobré návyky

Vše není ale pouze o čištění. Důležitou roli hraje také samotné používání pračky. Vyvarujte se přetížení pračky. Přetížená pračka totiž vede k vyšší spotřebě energie a zvyšuje riziko poruchy. Dodržujte vždy pokyny výrobce pračky, stejně tak respektujte doporučené množství pracího gelu nebo prášku a aviváže.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v lednici eliminují osvědčené prostředky, některé zlikvidují i škodlivé bakterie

Po skončení cyklu vyndejte vyprané oblečení. Ponecháním prádla uvnitř pračky zvyšujete riziko plísně. Některé chytré pračky jsou vybaveny senzory nebo možností větrat prádlo, díky čemuž můžete prodloužit dobu ponechání prádla uvnitř pračky. Nechte pravidelně otevřená dvířka pračky, aby se zabránilo vzniku plísní.

Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/laundry/features/can-you-use-dishwasher-tablets-to-clean-a-washing-machine
Přidat na Seznam.cz