Woman Hands Putting Plate Dishwasher Home Close Up

Jednoduchá pravidla, která pomohou ušetřit peníze při používání myčky nádobí

Myčka nádobí vám může ušetřit hodně práce a času. Nemusíte mýt nádobí v ruce, takže máte mnohem více času na svou rodinu, koníčky nebo odpočinek. Málokdo si uvědomuje, že provoz myčky také stojí nějaké peníze. Nyní se všichni snaží snížit své náklady a udělat to můžete také v případě myčky. Poradíme vám hned pět tipů, které vám ušetří peníze a podpoří vaší peněženku.

Nepřetěžujte myčku

Větší rodiny mají tendenci myčku přetěžovat. Nedělejte to. Nádobí nebude dobře umyté a budete ho muset umýt znovu nebo ho mýt v ruce. Ani jedno z toho vám nepomůže snížit náklady na provoz. Místo toho naplňte myčku jen tak, jak to doporučuje její výrobce.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach v plastových dózách na potraviny vyřeší káva, citron nebo rajčatová šťáva

Udržujte myčku v čistotě

Hodně lidí si myslí, že se myčka udržuje sama. Není to pravda. Jednou za čas jí musíte věnovat trochu péče, abyste se mohli těšit z dokonale čistého nádobí a nízkých nákladů na provoz myčky. Investujte také do kvalitnějších prostředků na mytí, protože levnější prostředky za sebou nechávají zbytky, které se správně neopláchnou.

man-servant-doing-chores-around-house (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Vždy zapínejte plnou myčku

Nesmíte ji přetížit, ale také se vám nevyplatí poloprázdný spotřebič. Poloviční náplně mohou být pro někoho výhodné, protože možná nemáte tolik nádobí. Věřte, že pro vaši peněženku to není nic dobrého. Vždy počkejte, dokud nebude myčka krásně plná a potom ji zapněte.

Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte svou domácnost pomocí prostředků, které si snadno vyrobíte z pár ingrediencí

Potřebujete novou myčku?

Starší spotřebiče spotřebují mnohem více energie. Při nákupu nové myčky se musíte také dívat na energetické štítky. Nakupujte pouze ekologické spotřebiče, protože jinak zaplatíte hodně peněz na energiích. To by byla velká chyba, protože se tomu můžete snadno vyhnout. Počáteční investice možná bude trochu větší, ale vyplatí se vám to.

Nádobí nechte sušit na vzduchu

Podle odborníků ušetříte až 20 procent spotřeby energie, když necháte nádobí vysušit na vzduchu. Cyklus sušení využívá hodně energie. Díky tomu zůstane nádobí suché, ale stejného efektu dosáhnete otevřením dvířek myčky. A nemusíte za to platit.

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/dishwasher-efficiency-tips/
Přidat na Seznam.cz