Top Big Modern Expensive Residential House With Shingled Brown Roof High Brick Chimneys Stucco Walls Plastic Attic Windows Blue Sky

Podzimní kontrola střechy odhalí včas případné problémy

Podzim právě začíná a často je brán jako období, kdy se většina z nás připravuje na zimu. Neměli bychom tak vynechat ani naše obydlí nejvíce pak střechu. Právě ta je totiž pro naše pohodlí v chladnějších měsících naprosto esenciální. Pokud by nebyla v perfektním stavu, mohlo by dojít k zatíkání, profukování či dokonce propadnutí celé konstrukce například pod tíhou sněhu. Jak tedy zajistit, aby byla tato část vašeho domu na zimu správně připravená? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku

Kdo by si měl střechu zkontrolovat

Starost o obydlí celkově se nejčastěji týká vlastníků nemovitostí. Pokud jste tak v nájmu či vlastníte pouze byt, v největším případě kontrola střechy není vaše starost a zodpovídá za ni majitel či správce obydlí. Pokud ale žijete v domu, padá tato zodpovědnost na vaši hlavu. Pravidelná údržba a kontrola střechy je také činnost, kterou by neměli vynechat ani vlastníci úplně nových domů. I u těch se totiž může taška sem tam posunout a napáchat neplechu. U většiny nových střech je ale funkční záruka a proto můžete využít služeb firmy, která vám střechu udělala. U starších střech a údržby okapů ale tato činnost zbyde na vás nebo máte samozřejmě možnost si najmout odborníky.

Mohlo by vás zajímat:  Dílna v garáži je splněný sen každého kutila
home-clay-roof-tile
Zdroj obrázku: Freepik

Na co se u střech na podzim zaměřit

Jak už bylo řečeno, je důležité prohlédnout, zda všechny tašky sedí tak, jak mají, popřípadě zda pod ně nezatéká. Dalším velmi důležitým faktorem jsou trámy. Ty zodpovídají za udržení váhy celé střechy a všeho, co na ni za zimu napadne. Pokud si tak všimnete, že některé například hnijí, neváhejte a pozvěte si odborníka na posouzení bezpečnosti konstrukce. Neměli byste zapomínat ani na mech. Ten se hodí před zimou očistit, aby později nedělal na střeše neplechu. Nezapomínejte ani na okapy. Mohou se často ucpávat a ze střechy by pak neodtékala voda.

Zdroj: https://www.beyondexteriors.com/blog/winter-roof-maintenance-importance/
Přidat na Seznam.cz