Dodejte dětskému pokoji během podzimních dní potřebné teplo
Podzim je tu a po něm nepřichází nic jiného než tuhá zima. Právě ta se vyznačuje častými onemocněními, nachlazeními a rýmami. A to obzvláště u dětí. Jak tomuto nešvaru předejít? Divili byste se, ale dětský pokojíček má na tento aspekt poměrně velký vliv, jelikož v něm dětí tráví spoustu času. Jak tedy pokojík uzpůsobit tak, aby byl pro chladné počasí co nejvhodnější? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.
Studené podlahy jako nejčastější příčina prochladnutí
Jedním z aspektů, které můžete na zimu poměrně jednoduše upravit, jsou studené podlahy. Právě ty jsou, obzvlášť pokud máte malé děti, zlo. Tyto neposedné potvůrky totiž nerady nosí papuče, zapomínají na ně a po zemi se válí skoro pořád. Přeci jen si na ní často hrají. Pokud tedy máte podlahy dřevěné bez podlahového vytápění, či dokonce kachličky, je vhodné na zimu umístit na zem aspoň menší koberce na hraní. Můžete zvolit i speciálně odizolované varianty, které zajistí, že vašim drobkům jistě chladno od podlahy nebude.
Udělejte teplo dostupné i pro ty nejmenší
I když mají menší děti tendenci si neříkat, zda je jim teplo nebo zima, když jdou tyto pocity do extrému, samy to většinou poznají. Je tak dobré v pokojíčku dobře umístit například deky, či mikiny a tak podobně, aby si je děti mohly samy brát. Přeci jen, ne vždy jste po ruce a mohou si vám tak říct o pomoc. Navíc když budou mít děti tyto předměty dostupné, naučí s nimi samy dobře zacházet a teplotu si tak úspěšně regulovat.
Nezapomínejte na nastavení termostatu
Ať už máte klasické topení, či to s termostatem, je dobré dbát na jeho správné nastavení. Obzvláště důležité je nepřetápět na spaní, ale mít dostatečně teplo přes den. Také nezapomínejte na pravidelné větrání. Právě to totiž v boji proti bacilům zapůsobí nejlépe. Ve stojatém neobměňovaném vzduchu se jim daří nejlépe.
Zdroj: https://lifeasmama.com/5-ways-to-prepare-your-kids-room-for-cold-winter-nights/