Baby Boy 3368016 1920[1]

Dětský pokoj potřebuje dostatek správného světla. Výběr není jednoduchý a možných chyb je mnoho

Dětský pokoj by měl být nejenom originální a dokonalý z hlediska estetiky. Měl by být také praktický a funkční. V tomto směru je třeba zmínit, že kromě nábytku hraje velkou roli také světlo. Bez něho nemůže ani dospělý, natož dítě být. A když denního slunečního světla není tolik, přichází na řadu to umělé. V tu chvíli začne začátečník pochopitelně tápat, jelikož vybrat to správné může být oříšek.

Při realizaci dětského pokoje myslíme na design, funkčnost, bezpečnost. Vhodné osvětlení ale není o nic méně důležité. Děti tráví v pokojíčku spoustu času, čtou si tam, píší, učí se a k těmto aktivitám nutně potřebují velmi dobře zvolené osvětlení. V tomto článku se zaměříme právě na dětská stropní svítidla a jak je vybrat, aby byla nejen krásná na pohled ale hlavně, aby místnost dostatečně osvětlovala.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře vybrané osvětlení dodá interiéru příjemnou atmosféru

Nepodceňujte výběr svítidla do dětského pokoje

Slabé světlo v dětském pokojíčku není jen estetická vada. Dětský zrak se vyvíjí. Špatné osvětlení může způsobit jeho zhoršení. Dětský pokojíček není tmavá kobka. Vhodné osvětlení by určitě mělo být na seznamu priorit. Design je jistě také důležitý, ale pokud roztomilé svítidlo svítí maximálně jako větší baterka, nechte ho v obchodě a poohlédněte se po jiném.

Zdroj obrázku: Pixabay

Na co se při výběru osvětlení do dětského pokojíčku zaměřit

Kvalitní svítidlo osvětluje přirozeně celou místnost. Existuje několik druhů svítidel, ale ne všechna se hodí do dětského pokojíčku.

Do dětského pokojíku se nejlépe hodí svítidla:

  • Závěsná – nejoblíbenější dětská svítidla
  • Na kolejnicovém nebo lankovém systému – můžou se libovolně polohovat, takže se dokonale přizpůsobí interiéru pokojíku a žádný kout nezůstane tmavý

Výběr dětských lustrů je velmi široký. V současnosti bez problému najdete velmi originální designové kousky, které navíc dokonale osvítí celou místnost. Zabije tak dvě mouchy jednou ranou.

Jednoduché pravidlo pro výběr světelného zdroje

To, zda zvolíte LED nebo klasickou žárovku je na vás. Důležité je, aby měl světelný zdroj dostatečnou intenzitu. Jak to poznáte? Naprosto jednoduše. Stačí, když si zapamatujete, že na 1 m² připadá 100 lumenů. Pokud má tedy pokojíček 10 m², budete potřebovat minimálně 1000 lumenů. To odpovídá LED žárovce s příkonem okolo 13 W a klasické žárovce s příkonem 75 W.

Přidat na Seznam.cz