Close Up Hands Stream Water

Jednoduché změny v domácnosti pomohou snížit ekologickou stopu

V dnešní době je ekologie v podstatě tématem číslo jedna. Přeci jen je naše planeta nejspíše to nejdůležitější, co máme, a bez ní jsme doslova nic. Obzvláště s momentální situací je tak důležité, aby každý z nás dělal, co může pro to, aby její stav nezhoršoval a nepřispíval ke klimatické krizi. Samozřejmě je to úkol náročný a občas se může zdát nesplnitelný. Právě proto je třeba postupovat po malých krůčcích, kterými zvládne pomoct každý z nás. Jaké ale tyto kroky jsou? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  Někdo ocet používá jen v kuchyni, ochuzuje se však o jeho dokonalé využití při úklidu

Plýtvání – největší nepřítel udržitelnosti

Tím nejjednodušším, co můžeme udělat, aby byla naše domácnost co nejudržitelnější, je co nejvíce omezit plýtvání jak potravinami, vodou, tak i energiemi. Toto rozhodnutí navíc nepotěší jen životní prostředí, ale i vaši peněženku. Pár jednoduchých způsobů, jak můžete tuto praktiku přenést do praxe je, že si budete více všímat vašeho okolí a budete dělat věci vědoměji. To znamená, že před nákupem se například vždy podíváte, co doma máte a nemáte, a ideálně si napíšete seznam, abyste nenakupovali zbytečné věci jen proto, že na ně máte chuť. Co se vody týče, zkuste například radši využít sprchu raději než napouštět celou vanu. Energie můžete uspořit například tím, že vždy zhasnete, když budete odcházet z místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nasušené a uskladněné houby obohatí jídelníček po celý rok
modern-shop-prepared-live-auction
Zdroj obrázku: Freepik

Volte zelenější řešení kdekoli, kde můžete

Zkuste se opravdu zamýšlet nad tím, jaká řešení jsou pro planetu lepší. To znamená, že pokud si budete pořizovat nový kotel, můžete se zamyslet nad pořízením ekologičtější varianty. Na tu vám navíce v dnešní době přispěje stát. To samé platí například při pořizování auta či jakýchkoli jiných spotřebičů.

Toto myšlení ale můžete aplikovat i u daleko menších položek jako je právě například nákup jídla nebo běžného oblečení. Zkuste volit možnostmi z ekologičtějšími obaly, neberte si tašky a u oblečení se zaměřte na zemi výroby, materiál i kvalitu.

Zdroj: https://cleansd.org/2017/04/27/8-ways-to-reduce-your-ecological-footprint/
Přidat na Seznam.cz