800 800 85 D.p. Vllnna Fd496e4596270a7c5da457568553b03a

Na co dbát při zařizování pokoje pro vaše děti

Při zařizování dětského nebo studentského pokoje byste měli především nechat volnou ruku vaší ratolesti. Je to váš syn nebo dcera, kdo bude v této místnosti bydlet a vytvoří si tu svůj svět – takže by se tu měli cítit pohodlně a pokoj by měl odpovídat jejich vkusu.

Pokud chcete, aby byl pokoj originální, tak můžete nechat zhotovit dětský pokoj na míru v některém truhlářství. V takovém případě je ale několik věcí, na které byste měli při dohlédnout.

Mohlo by vás zajímat:  Dětský pokoj potřebuje dostatek správného světla. Výběr není jednoduchý a možných chyb je mnoho

Bezpečnosti i dostatek světla

U dětského pokoje je potřeba dbát na bezpečnost. Nábytek by měl být stabilní a nemělo by hrozit, že se o něj dítě jakkoliv poraní. Lepší jsou také omyvatelné materiály, protože lze čekat, že jej zvláště malé ratolesti dříve či později při četných hrách ušpiní.

Rozhodně myslete na to, aby bylo vybavení dětského i studentského pokoje ergonomické, ať už židle, psací stůl nebo matrace v posteli. Pracovní část pokoje by se měla nacházet na dobře osvětleném místě, aby si váš syn či dcera nekazili oči.

Mohlo by vás zajímat:  Pokoj pro batole má četná specifika. Chyby při zařizování mohou vytvořit i nebezpečné místo

Vy i vaše děti jistě uvítáte dostatek úložných ploch, kam půjde snadno uklidit nepotřebné hračky či předměty. Zvláště u dospívajících dětí možná oceníte i to, že jde s nábytkem snadno manipulovat a různě jej přesouvat v případě, že se vkus vašeho potomka změní.

Přidat na Seznam.cz