Pepper 3914936 1920

Do jídla až nakonec: Obyčejný černý pepř má zajímavější použití, především pro ženy a sportovce

V království aromatických koření najdete zajímavé, některé z nich si zaslouží zvláštní pozornost. Jedním z nich je pepř, bez kterého se v kuchyni jen těžko obejdete: Jedná se o základní koření. Zdůrazňuje chuť polévek, omáček nebo masových pokrmů a také stimuluje naše střeva k práci, podporuje trávicí procesy a tím urychluje hubnutí. 

Seznam jeho použití a výhod je dlouhý

Pepř se může použít při praní tmavého oblečení, je to přírodní lék na bolavé svaly nebo jako účinná kosmetika. V boji proti nadbytečným kilogramům bude pepř velkým pomocníkem. Díky složkám, které obsahuje, stimuluje trávicí procesy a pomáhá spalovat tuky. Přidat si ho můžete nejen do jídla, ale také do pitné vody. 

Mohlo by vás zajímat:  Profesionální kuchaři si zakládají na kvalitním výběru nožů. Některé se hodí i do běžné kuchyně

Pepř se nejlépe osvědčil v kuchyni, ale i jinde najde své uplatnění. Příkladem může být to, že zabraňuje rozpouštění barviv ve vodě a chrání tak barevné a tmavé oblečení před ztrátou barvy. Stačí přidat lžičku pepře do pračky nebo mycí misky a barevné prádlo získá přirozenou ochranu proti vyblednutí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pepř se používá také při otravě jídlem, působí totiž jako antiemetikum. Stačí vypít trochu vody s přidaným pepřem. Úlevu pocítíte po několika desítkách minut. Metoda je to zcela přirozená, takže se o své zdraví bát nemusíte. 

Mohlo by vás zajímat:  S usazeninami od čaje či kávy na oblíbeném nádobí si hravě poradí běžné ingredience

Pepř bojuje proti bolesti svalů a skvěle vyčistí pleť

Bolesti svalů postihnou občas každého z nás. I tady se může prosadit pepř. Může snadno nahradit hřejivou mast a přinést úlevu v nouzových situacích. Společně s pepřem použijte olivový olej, který půjde snadno rozetřít. Jestliže na podzim a v zimě trpíte respiračními chorobami, toto aromatické koření může pomoci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Smíchejte pět kapek oleje z černého pepře s trochou eukalyptového oleje, nalijte do horké vody, smíchejte a směs použijte jako inhalaci – vdechujte směs po určitou dobu. Fungovat bude také jako čisticí prostředek na obličej. Lžičku pepře rozpusťte ve sklenici teplé vody a poté si směsí důkladně umyjte tvář. Použít  ho můžete jako čisticí tonikum. 

Přidat na Seznam.cz