aloe-vera-678040_1920 (1)

Známá aloe vera se při správném pěstování stává unikátním zdrojem látek pro zdraví i krásu

V květináči dnes můžete pěstovat jakoukoliv rostlinu. Existují druhy, které se pěstují snadno a nepotřebují velkou péči. Mezi takové se řadí aloe vera, která se používá hlavně v kosmetickém průmyslu. Nic nebrání tomu, abyste ji umístili na parapet. Když splníte několik snadných podmínek na péči, odvděčí se vám bujným růstem a také sníží počet látek, které znečišťují ovzduší. 

Rostlina byla pěstovaná již ve starověkém Egyptě

Díky svým vlastnostem byla rychle pojmenována jako rostlina nesmrtelnosti. Aloe je léčívá, vyznačuje se růžicemi charakteristických listů, které jsou naplněné gelem obsahujícím živiny nezbytné pro jeho růst. Rostlina je klasifikována jako šťavnatá, což znamená, že dobře snáší vysoké teplot a sucho.

Mohlo by vás zajímat:  Všeho moc škodí, i vody v květináči. Rostlině hrozí pomalé utonutí a smrt
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak tedy aloe umístit? Aby vám rostlina rostla, měla by být na správném místě. Tím může být i parapet na přímém slunečním světle. Nejlepší pro ni bude parapet na jižní nebo východní straně. Příliš málo světla by mohlo způsobit zežloutnutí listů a celá rostlina je pak náchylnější k napadení škůdci. 

Důležitá je zálivka i správné přesazování

Aloe je půvabná rostlina a nevyžaduje mnoho ošetření. Je to tak ideální rostlina pro zapomětlivé, protože vydrží i delší dobu bez vodu. Stačí ji zalévat každé dva týdny malým množstvím vody, pokud je podklad suchý. Během vegetačního období, které trvá od jara do října, je vhodné je jednou za měsíc hnojit substráty, které jsou bohaté na draslík.

Mohlo by vás zajímat:  V tašce z obchodu nemusí být jenom nákup, řada lidí domů nevědomky přinese i nebezpečné škůdce
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jestli aloe vera vytvoříte dobré podmínky, velmi rychle doroste do značné velikosti. Nejenže porostou zelené listy, ale také se na prázdných místech mohou objevit růžice. To je ideální čas na přesazení rostliny do jiných nádob. Starší vzorky dejte do větších květináčů, mladé sazenice odstraňte a dejte na vlhký substrát, na který se rychle aklimatizují. Aloe je vhodná pro začátečníky, kteří s pěstováním rostlin začínají. 

Přidat na Seznam.cz