Jan: Na co používám černý pepř, zní možná podivně. Jeho působení člověka překvapí každý den

Pepper 5501218 1920

Nejenom k dochucení jídel. Černý pepř je zcela unikátní v tom, že má mnoho dalších netradičních účinků. O těch nemá většina lidí vůbec ponětí a tak pepř považuje jenom za základní, levné koření. Až zjistíte, na co všechno může být dobrý, budete na něho rozhodně pohlížet úplně jinak. Občas vás překvapí, že i zdánlivě obyčejné věci mají mnoho využití. A právě takovou zdánlivě obyčejnou maličkostí, která najde celou řadu uplatnění, je i černý pepř.

Do jídla až nakonec: Obyčejný černý pepř má zajímavější použití, především pro ženy a sportovce

Pepper 3914936 1920

V království aromatických koření najdete zajímavé, některé z nich si zaslouží zvláštní pozornost. Jedním z nich je pepř, bez kterého se v kuchyni jen těžko obejdete: Jedná se o základní koření. Zdůrazňuje chuť polévek, omáček nebo masových pokrmů a také stimuluje naše střeva k práci, podporuje trávicí procesy a tím urychluje hubnutí.  Seznam jeho použití a výhod je dlouhý Pepř se může použít při praní tmavého oblečení, je to přírodní lék na bolavé svaly nebo jako účinná kosmetika.

Černý pepř není jen koření. Zkušené hospodyňky ho přidávají i do pračky

Washing Machine 2668472 1920

Pravděpodobně vás asi nikdy nenapadlo přidávat černý pepř do praní. Kdo by ho tam také dával že? Naprostý nesmysl! Dnes vám však prozradíme jedno tajemství, o kterém jste nejspíš ani netušili. Černý pepř má totiž široké uplatnění: V kuchyni V medicíně Ale i při praní Nová košile na vyhození Asi to znáte, koupili jste si krásnou košili nebo halenku a už se těšili, jak vás všichni v ní budou obdivovat.