Asian Woman Clean Collecting Bin Dry Leaves Garbage Park Recycle Environment Protection Team With Recycle Project Outside

Dejte nepotřebným věcem a odpadu ze zahrádky druhý život

Se zářím přichází nejen chladnější počasí a začátek školního roku, ale i nárůst odpadu v našich domovech a zahradách. Listí padá, staré věci z kůlny vyžadují výměnu a zahrada produkuje své poslední plody. Jak správně postupovat při likvidaci tohoto odpadu, aby naše planeta zůstala zelená? Přinášíme vám tři tipy na efektivní recyklaci a odstraňování odpadu.

Listí a rostlinný odpad: Kompostujte moudře

Padající listí a ostříhané větve mohou na první pohled vypadat jako nepořádek. Namísto toho, abyste je odvezli na skládku, je můžete využít k vytvoření bohatého kompostu. Přidejte do něj i zbytky zeleniny a ovoce z kuchyně. Díky tomu získáte vynikající hnojivo pro příští rok a zároveň pomůžete snížit množství odpadu na skládkách. Kompostování je jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak zmírnit dopad našeho odpadu na životní prostředí. Rostlinný odpad vám také může přinést úžasné úspory, pokud jde o nákup hnojiv a půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Plevel a mech v dlažebních kostkách lze zlikvidovat třemi osvědčenými způsoby
wooden-composter-full-waste-garden
Zdroj obrázku: Freepik

Staré nářadí a předměty: Recyklace nebo darování

Září je čas na úklid v kůlně a sklepě. Staré nástroje, zahradní dekorace nebo hračky pro děti mohou najít nový domov. Pokud jsou ještě funkční, zvažte jejich darování do charitativních organizací nebo prodej na bazarech. Pokud již nemají žádnou užitnou hodnotu, postarejte se o jejich správnou recyklaci. Hliník, ocel, plast nebo dřevo – vše může být znovu využito. Díky recyklaci těchto materiálů můžeme snížit potřebu těžby surovin a zároveň snižujeme produkci skleníkových plynů spojenou s jejich výrobou.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit květinu je těžší, než se zdá. Lidé přehlížejí věci, které jasně naznačují, že brzy uvadne

Zbytky ze zahrady: Vytvořte přírodní háj

Máte na zahradě zbytky rostlin nebo nepotřebné kousky dřeva? Místo jejich odhození můžete vytvořit malý přírodní háj pro hmyz, ptáky a další malá zvířata. Naskládejte dřevo, větve a rostliny tak, aby vytvořily úkryty. Tím nejenže pomůžete místní fauně, ale také oživíte svou zahradu. Vytvořením takového prostředí přispějete k rozmanitosti a zdraví ekosystému. Ptáci a hmyz, kteří najdou útočiště ve vaší zahradě, vám pak pomohou v boji proti škůdcům.

Zdroj: https://www.recyclenow.com/how-to-recycle/top-tips-to-recycle-from-the-garden
Přidat na Seznam.cz