Bored Dog Waiting Owner

„Do ložnice jedině se svým mazlíčkem.“ Mnoho páníčků dovoluje spát psům v posteli

Rozhodování o tom, zda nechat našeho čtyřnohého kamaráda vlézt do postele, může být komplikované. Ačkoli se jedná o něco nesmírně útulného, existují i důvody k zamyšlení. Pokud váš pes není zvyklý na čistotu nebo je poněkud nezávislý, mohlo by být moudřejší ho do ložnice nepouštět.

Proč nás láká sdílet spací prostor s naším psem?

Mnoho výzkumů ukázalo, že majitelé často nacházejí pohodlí ve sdílení postele se svým psem. Psy, podobně jako my, mají hlubokou spánkovou fázi v noci, což může být důsledkem evoluce a přizpůsobení se našemu rytmu. Často je vidíme natáhnout vedle nás, když připravujeme postel, a sotva můžeme říci „ne“.

Mohlo by vás zajímat:  Pitná voda není samozřejmost. Šetřit s ní může každý, pomohou i malé změny

Kolik z nás dává svým psům zelenou?

Zajímavý průzkum ukázal, že 62 % majitelů menších plemen je ochotno podělit se o postel, zatímco 41 % majitelů středních plemen souhlasí. Ale pouze 32 % majitelů velkých plemen pustí své giganty vedle sebe.

pretty-girl-embarcing-basket-with-dog
Zdroj obrázku: Freepik

A co si myslí naši pejsci?

Není vše jen o nás. Někteří psi nemají zájem být v posteli, možná kvůli teplu nebo prostému preference chladného podlahy. Můžete si všimnout, že ačkoli usnou s vámi, mohou se v noci přesunout na jiné místo.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěné nádobí si zaslouží tu nejlepší péči. Pak bude krásné po dlouhé roky

Kdy bychom měli dvakrát přemýšlet?

Pokud váš pes má tendenci žvýkat vše, co se mu dostane do tlamy, postel nemusí být tím nejlepším místem pro něj. Rovněž psi s agresivními sklony by měli být drženi mimo vaši postel. Psi, kteří jsou příliš ochranářští, mohou narušit váš spánek svým stálým hlídkováním. A samozřejmě, pokud máte zdravotní problémy jako alergie nebo astma, může být nejlepší nechat psa mimo ložnici.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/pet-health/allowing-dogs-in-bed.aspx, https://www.healthline.com/health/sleeping-with-dogs, https://www.psychologytoday.com/intl/blog/animal-emotions/202209/why-so-many-people-let-their-dogs-into-their-beds, https://vcahospitals.com/know-your-pet/should-my-dog-sleep-in-my-bed, https://ashfordclinic.com/blog/can-your-pet-sleep-in-your-bed-if-you-have-allergies
Přidat na Seznam.cz