Domácí prostředky lze využít pro úklid celého domova

Domácí prostředky lze využít pro úklid celého domova

Zvláště v posledních letech je téma po domácku vyrobených čisticích prostředků čím dál populárnější. Důvodů je mnoho. Nejenže se tak vyhneme používání přebytečných chemických ingrediencí, ale zároveň ulevíme své peněžence. Jak většina lidí ví, čisticí prostředky jsou drahé a často pouze jednoúčelové. Tím pádem se jich kupuje zbytečně mnoho. Jak se tedy vyhnout přeplněným kumbálům? Právě to se dozvíte v tomto článku.

Jak na povrchy pomocí čpavku

Mastné povrchy jsou častým jevem v mnoha domácnostech. Ať už je to kvůli vaření, či jen kvůli mastným prstíkům vašich dětí. Právě amoniakový roztok vás v tomto případě zachrání. Stačí jím povrchy otřít. Druhá možnost se nabízí také v podobě kombinace citronové šťávy, jedlé sody a octa.

Mohlo by vás zajímat:  Starý chléb do koše nepatří. Snadno z něho vykouzlíte malou svačinku či výbornou večeři

S čalouněním vám pomůže jedlá soda či citron

Gauč, křeslo či koberec můžou být na čištění pěkný oříšek. Žádné drahé přístroje nebo čisticí prostředky ale kupovat nemusíte. Pro osvěžení a vyčištění čalounění vám naprosto postačí jedlá soda. Tou místo posypte a nechte působit. Po nějaké době sodu otřete vlhkým hadříkem a její zbytky vysajte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vás na těchto místech trápí i nějaké těžko odstranitelné skvrny, zkuste směs vody s něčím kyselým, například citronem či octem.

Lesklý nábytek za pomoci přírodních odpuzovačů prachu

I o nábytek se můžete postarat pomocí pár běžných ingrediencí. Pokud chcete dřevěné povrchy naleštit, stačí smíchat vodu, rostlinný olej a ocet. Tuto směs se doporučuje dát do rozprašovače, abyste jí nepoužívali příliš mnoho. Pak už s ní stačí nábytek pouze vyleštit. Olej ve směsi pak působí i jako odpuzovač prachu.

Mohlo by vás zajímat:  Vlněné oblečení sluší každému a zahřeje. Chyby při praní ho ale můžou nadobro zničit

Pokud ale chcete nábytku přidat ještě jeden stupeň ochrany, natřete ho glycerinem. Tento prostředek se nanáší pomocí vlhkého hadříku a údržbu vám značně ulehčí. Leštění jakéhokoli typu vám samozřejmě usnadní správně zvolený typ hadříku, ideálně ten z mikrovlákna.

Zdroj: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/ss/slideshow-guide-to-natural-cleaning
Přidat na Seznam.cz