Concept Tasty Citrus Fruit Delicious Lemon

Citron osvěží myčku nádobí. Zbaví ji nečistot i zápachu

Citron určitě patří mezi suroviny, které kralují mezi ekologickými čisticími prostředky. Většinou se toto ovoce používá k přípravě osvěžujících limonád nebo koláčů. Ženy, které se zajímají o čištění domácnosti přírodními alternativami, dobře znají jeho sílu i v tomto směru.

Užitečný a voňavý

Citron je užitečný při čištění domácnosti. Díky svým antibakteriálním a dezinfekčním vlastnostem bude dobře fungovat při čištění dřevěných prkének nebo vařeček. Skvělé uplatnění ovšem najde i při čištění myčky nádobí a při výměně chemikálií. Zbytky jídla, které se hromadí ve filtrech, jsou často zdrojem nepříjemného zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku

Základem čisté a voňavé myčky je pravidelné čištění a vyprazdňování. Je však také třeba zajistit, aby z našeho zařízení vycházelo pouze příjemné aroma. Pokud vám zůstala citronová kůra, nemusíte ji hned vyhazovat do koše. Může být velmi snadno použita jako přírodní prostředek na čištění myčky nádobí. Jednoduše kůru umístěte do myčky do přihrádky na příbor.

Zdroj obrázku: Freepik

Každodenní pomocník

Mnozí z nás si už nedokážou představit každodenní život bez tohoto zařízení v kuchyni. Nejenže dokáže ušetřit drahocenný čas, který ztrácíme při ručním mytí nádobí, ale také dokáže ušetřit spoustu peněz. Studie ukazují, že při ručním mytí špinavého nádobí vyplýtváme až třikrát více vody, než spotřebuje jeden mycí cyklus.

Mohlo by vás zajímat:  Voda obohacená o vonné esence provoní prádlo přímo během žehlení

Pokud nechcete používat ve své domácnosti různé chemické prostředky, nemusíte se bát. Stačí zvolit jednoduchý trik se zmiňovaným citronem a vaše myčka bude vonět jako nikdy předtím. Navíc se ztratí i sediment z příborů a vodní kámen se nebude usazovat tak rychle. Díky tomu, že je takové čištění zcela přírodní, se nemusíte bát, že by zatěžovalo vaši myčku.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a35490/lemon-wedge-dishwasher-trick/
Přidat na Seznam.cz