Woman Holds Electric Kettle With Limescale In Her Hands. Chalk Residue Of Calcium Carbonate. Household Appliance Repair Due To Hard Water

Vodní kámen, mastnota a jiné nečistoty kazí vzhled celé kuchyně. Tento přípravek s nimi zatočí

Trápí vás tvrdá voda ve vaší domácnosti? Pak je vaším úhlavním nepřítelem určitě vodní kámen. Vyhněte se zanesení odpadu nebo nevzhledného povrchu dřezu a vodovodní baterie. Osvojte si následující tipy a zbavte se vodního kamene snadno a rychle.

Krásná a čistá domácnost bez vodního kamene i nečistot: to je sen každé hospodyně, která miluje krásný a čistý domov. Abyste ale takového výsledku docílili, musíte si dobře rozvrhnout práce při úklidu a hlavně používat účinné a kvalitní přípravky na čištění a uklízení.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany jsou ideálním přírodním materiálem pro domácí tvoření
Zdroj obrázku: Freepik

Vodní kámen i mastnota

Potřebujete se zbavit vodního kamene, mastnoty na digestoři nebo vyčistit varnou desku od zbytků jídla po vaření? Nemusíte si nutně kupovat speciální přípravky, které v obchodech stojí mnoho peněz. Ušetřete si raději na nějakou hezkou kabelku a naučte se používat tento stejně účinný přípravek, který nestojí takřka nic. Pro přípravu tohoto čisticího přípravku budete potřebovat:

  • 2 lžíce čpavku,
  • 2 lžíce octa,
  • 1 litr teplé vody.

Veškeré ingredience důkladně smíchejte a přelijte je do láhve s rozprašovačem. Na znečištěnou digestoř, dlaždice nebo varnou desku roztok nastříkejte a nechte působit pár minut. Poté jednoduše přípravek umyjte hadříkem s teplou vodou. Veškerá mastnota i nečistota se od povrchu lehce odlepí a vám zbyde krásná a čistá kuchyň.

Mohlo by vás zajímat:  Plastová okna jsou praktická a odolná, ale i o ně je třeba umět se starat
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit pečicí troubu?

Pokud potřebujete vyčistit špinavou a mastnou pečicí troubu, nejprve ji zapněte asi na 65 °C na dobu deseti minut. Poté troubu vypněte a vložte dovnitř nádobu s vroucí vodou, kterou umístíte na nejspodnější část trouby. Na horní plech umístěte také nádobu s čpavkem. Obě tekutiny nechte působit přes noc a ráno je vylijte, troubu nechte vyvětrat.

Vyndejte také všechny kovové držáky i kolejnice a jednoduše je umyjte pod tekoucí vodou. Pokud chcete umýt i vnitřek trouby, stačí vám jen teplá voda s obyčejným saponátem a hadřík. Snadno celý povrch pečicí trouby umyjete a spotřebič bude vypadat jako nový.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a656992/remove-limescale-stains/
Přidat na Seznam.cz