Bydlenisnu.cz Saunasystem Uvodni

Stavba sauny svépomocí: cesta k vlastní relaxaci

Co si představíte pod slovem báječná relaxace a odpočinek? Většině lidí se vybaví příjemné chvilky v horké sauně. Místo, kde čas plyne pomalu a kde se zbavíte starostí i bolavých svalů. Tuto oázu pohody ale můžete mít i ve vlastním domově. Pokud jste o stavbě sauny dosud neuvažovali, prozradíme vám několik tipů, jak takový projekt zvládnout bez zbytečných zaškobrtnutí.

1. Plánování a design

Na samém začátku je pečlivé plánování. Zvažte, kde saunu umístíte – protože volba místa je naprosto zásadní. Kabinu sauny můžete mít v koupelně, na půdě, místo nepoužívané komory nebo dokonce na zahradě či terase.

Mohlo by vás zajímat:  Tableta do myčky v kombinaci s melaminovou houbičkou rozzáří sprchový kout

Rozhodněte se, jaký typ sauny vás láká nejvíce: finská sauna, infrasauna, parní sauna nebo snad kombinovaná sauna či biosauna?

Následně vypracujte nákresy a rozměry prostoru, abyste mohli přesně naplánovat celou konstrukci a řešení sauny. Sauna svépomocí nemusí být jen sen, ale při troše dobré vůle a s dobrým nářadím se během pár týdnů může stát skutečností. Před plánováním doporučujeme prostudovat tento návod.

2. Materiál pro stavbu sauny

Výroba sauny začíná u volby správných materiálů. Dřevo je klíčové pro dlouhou životnost sauny a její optimální vlastnosti.

Ideální dřevo pro stavbu sauny je cedr, skandinávský smrk nebo hemlock. Pro saunové lavice nebo opěrky doporučujeme dřevo africké vrby abachi pro jeho termoregulační vlastnosti.

Mohlo by vás zajímat:  O zářivě čistá zrcadla se postarají obyčejné prostředky, do kterých byste to ani neřekli
Zdroj obrázku: SaunaSystem

3. Elektřina a ventilace

Saunová kamna můžete zvolit elektrická nebo klasická. Elektrické saunové topidlo můžete programovat a jeho používání je jednoduché a bez dalších starostí. Pro rozvod a zapojení elektřiny v sauně se nejdříve poraďte s odborníkem nebo si raději nechte připojit technologii sauny k elektrické síti od profesionála.

Ventilace v sauně je důležitá pro proudění vzduchu v sauně – ten je nutný pro správnou funkci topidla a hlavně pro pohodlné dýchání. Zároveň je čerstvý vzduch prevencí proti vzniku plísní a nežádoucímu množení bakterií.

Mohlo by vás zajímat:  Loupání brambor už nemusí být horor. Nenáviděnou činnost usnadní brilantní trik

4. Interiér a detaily

Důraz na detaily jako je LED osvětlení, police nebo design laviček či opěrek přidávají sauně osobitý a originální ráz. Vaše domácí sauna se může inspirovat moderním skandinávským minimalismem nebo rustikálním stylem.

Výroba sauny vlastníma rukama může pro někoho být nepřekonatelnou výzvou. Každý není kutil a každý nemá čas nebo možnosti si saunu postavit sám. Pokud se na to necítíte, přijďte si pro inspiraci do saunového showroomu společnosti SaunaSystem. Jejich odborníci vám poradí s umístěním sauny, její výbavou a vybranou saunu zrealizují na míru přesně podle vašeho gusta.

Zdroj: https://www.saunasystem.cz/cs/news/
Přidat na Seznam.cz