Žlutá mašle může být víc než krásnou dekorací. Na zahradě zlikviduje nenasytné škůdce

Žlutá mašle může být víc než krásnou dekorací. Na zahradě zlikviduje nenasytné škůdce

Pěstování květin a rostlin může být pěkně náročné. Stojí to spoustu práce a energie, ale přitom stačí jen málo a neštěstí může být na světě. Nenasytné mšice dokážou snadno zničit celou úrodu a zanechat za sebou naprostou apokalypsu. Mšic se samozřejmě dá zbavit mnoha různými postřiky, ale ty jsou velmi agresivní a mohou poškodit i celý zahradní ekosystém. Pokud chcete s mšicemi bojovat přírodně, zvažte možnost využití snadného triku.

Jak mšice škodí?

Jsou sice malinké, ale dokážou zničit klidně celou zahradu. Žijí totiž v obrovských koloniích, které čítají stovky či tisíce jedinců, a když se vrhnou na nějakou rostlinu, může být rázem zcela zničená. Proto jsou mšice velmi nebezpečné a vyplatí se jejich výskytu předcházet.

Mohlo by vás zajímat:  Malá změna na toaletě ušetří peníze. Plýtvání vodou bude zase o něco menší

Které rostliny jsou nejohroženější?

Mšice jsou schopny zkonzumovat skoro všechno, ale nejraději mají zejména tyto druhy: milují růže, ibišek, jasmín, lichořeřišnici, petúnii nebo červený rybíz. Bohužel ale často sedají také na rajčata, okurky či červenou řepu, mohou vám tedy skutečně snadno zlikvidovat celou úrodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabojujte proti mšicím netradiční metodou

Možná vám to bude připadat směšné, ale skutečně to funguje. Tuto metodu je vhodné využívat preventivně. Stačí, když na rostliny, které chcete chránit před mšicemi, pověsíte kousek žluté stuhy nebo jiného stejně výrazně žlutého materiálu. Skutečně to funguje, jakkoliv to zní šíleně! Realitou totiž je, že tato jasná a zářivá barva dokáže na záhony přilákat dospělé berušky, které jsou přirozenými nepřáteli mšic. Berušky mšice rády požírají a dokážou jich za den zlikvidovat desítky.

Mohlo by vás zajímat:  Olivový olej působí skvěle nejen na tělo. Inspirujte se našimi triky

Berušek se mšice také hodně bojí, takže pokud si je budete na zahradě hýčkat, pomůžou vám ji ochránit před nálety nenasytných mšic. Berušky jsou navíc hezké a vyplatí se jejich množení podporovat, protože zahradě neškodí.

Zdroj: https://www.robinsbackyardnursery.ca/get-rid-of-aphids.html
Přidat na Seznam.cz