Sprchový kout lze snadno a rychle vyčistit tabletou do myčky. Zbaví ho vodního kamene i plísně

Sprchový kout lze snadno a rychle vyčistit tabletou do myčky. Zbaví ho vodního kamene i plísně

Sprchový kout. Může být pýchou koupelny, nebo také místem, kterému je lepší se vyhnout. To v případě, že se v rozích, na stěnách, ve spárách nebo na skle drží špína, či dokonce plíseň. Sprchový kout se musí pravidelně čistit, protože vysoká vlhkost, mýdlo, šampony spolu s prachovými částicemi, nečistotami a padajícími vlasy mohou způsobovat jeho notné zašpinění. Úklid trvá dlouhé hodiny, aby se zase dlaždice, spáry a sklo leskly jako nové. Hotovo je ale možné mít během chvilky, stačí vědět, jak na to!

Špína, plíseň a bakterie

Sprchový kout, stejně jako ostatní části koupelny, potřebuje pravidelný úklid, který většina lidí provádí pomocí speciálních čisticích prostředků, které se prodávají ve specializovaných prodejnách nebo v drogerii. Tyto výrobky jsou extrémně drahé, navíc účinnost často pokulhává za slibovanými zázraky, které marketéři prezentují v reklamách. Po čem tedy sáhnout, aby ve sprchovém koutě nehrozila plíseň nebo rozšíření bakterií? Krásně čistá koupelna může být i pomocí levných prostředků, navíc lze použít to, co má každý doma.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní zahrada nebo balkon vytvoří příjemné místo k pěstování i odpočinku
Zdroj obrázku: Freepik

Stačí jedna tableta do myčky

Zářivě čistý sprchový kout bez hodinového drhnutí? Stačí použít obyčejnou tabletu do myčky, která se vloží do vystřižené houbičky na nádobí. Pak už jen stačí houbu namočit do vody a začít jemně čistit sprchový kout. Tableta do myčky působí účinně na dlažbu, obklady, spáry i skleněné či nerezové plochy. Po pečlivém vyčištění se jen plochy omyjí teplou vodou a dosuší pomocí hadříku, aby nedocházelo ke kondenzaci páry a ke vzniku vodního kamene a ve vlhkosti se nerozšiřovala plíseň. Kout se po takové očistě bude lesknout jako v nejlepším hotelu ve městě.

Mohlo by vás zajímat:  Ze staršího pečiva ještě vykouzlíte dobroty ke svačině či večeři pro celou rodinu

Ocet jako účinný pomocník

Co dělat, když po ruce není ani jedna tableta do myčky? Není třeba zoufat, existují ještě další prostředky, které lze použít. Na dokonalý úklid koupelny a sprchového koutu se může použít obyčejný lihový ocet. Ocet se ředí s vodou v poměru 1 : 1, při větším znečištění se mohou přidat ještě dvě lžičky kyseliny citronové a roztok se přelije do rozprašovače. Následně se veškeré povrchy ve sprchovém koutě postříkají a octový čistič se nechá asi 10 minut působit. Po uplynutí této doby se vše otře houbičkou nebo hadříkem a smyje se čistou vodou.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/how-to-clean-your-shower-with-a-dishwasher-tablet-13768643.html
Přidat na Seznam.cz