Orchideje

Chladné měsíce rozveselí barevné květiny, které lze v interiéru pěstovat

V podzimním a zimním období vás jistě potěší trocha barev do vašeho domova. Ty vám mohou dopřát třeba tyhle krásné pokojovky, které jsou oblíbené nejen pro své barevné květy, ale také proto, že se snadno udržují a hodí se i pro začínající pěstitele.

Toulitka

Tato nádherná rostlina vás potěší svou krásou. Potřebuje hodně světla, ale neměla by stát na přímém slunci. Podklad by měl být rovnoměrně vlhký a je dobré, aby v místnosti, kde roste, bylo hodně vlhkosti. To můžete zajistit třeba tak, že budete její listy pravidelně rosit nebo budete větrat brzy ráno nebo když prší.

Mohlo by vás zajímat:  Rýmovník obohatí pokrmy orientální vůní, patří mezi cenné byliny
Zdroj obrázku: Freepik

Kalanchoe

Kalanchoe je rostlina nenáročná na péči, která má mnoho barev. Milujeme ji nejen proto, že období květu je v zimních měsících a květy vydrží dlouho. Stačí, když ji umístíte na jižní okenní parapet, ale daleko od radiátorů. Během kvetení by měla být rostlina hnojena asi jednou za měsíc. Zaléváme ji přibližně každé dva týdny a také tehdy, když vidíme, že půda je zcela suchá. Jedná se o velmi nenáročnou pokojovku, která se skvěle hodí také pro zaneprázdněné lidi.

Mohlo by vás zajímat:  Interiér zútulní hra s barvami, příjemné materiály i rostliny

Brambořík perský

Je oblíbený pro své krásné květy a zajímavé listy. Květy bramboříků existují v řadě různých barev, takže je můžete volit i tak, aby vám ladily k interiéru. Brambořík dává přednost chladnějším místnostem, kde mu můžeme zajistit také vysokou vlhkost vzduchu. Rostlina kvete od pozdního podzimu do jara. Pak přejde do stavu odpočinku a během této doby její listy odumírají.

Zdroj obrázku: Freepik

Azalka

Azalku v květináči je nejlepší umístit vedle okna. Potřebuje totiž hodně světla a má ráda nižší teploty (přibližně 10 až 15 °C). Pamatujte na systematické zavlažování. Pokud dojde k tomu, že kořenový bal uschne, měla by být rostlina umístěna asi na hodinu do misky naplněné vodou. Během této doby rostlina přijme potřebné množství vody.

Mohlo by vás zajímat:  Jeřabinová tinktura zatočí s trávicími obtížemi během chvíle. Na nejlepší účinky se vyplatí počkat

Orchidej

Potřebuje světlou a docela chladnou místnost. Nejlepší je vytvořit podmínky podobné těm přírodním, které se vyskytují v místě jejího přirozeného růstu. Je zde také vysoká vlhkost vzduchu a teploty během dne i noci různě kolísají. Proto je ideální postavit ji na okno, kde může reagovat na denní rytmus.

Zdroj: https://www.bhg.com/gardening/houseplants/projects/blooming-houseplants/
Přidat na Seznam.cz