Vyčistit pečicí troubu je někdy úmorné. Naštěstí existují takové metody, které tuto činnost velmi zjednoduší

Pokud jste v kuchyni jako doma, určitě je pečicí trouba tím nejlepším pomocníkem v přípravě pokrmů nebo dezertů. Ta se ale vlivem častého používání brzy zašpiní, a vy se tak musíte potýkat s čištěním mastných usazenin i jiných nečistot. Jak vyčistit troubu snadno a rychle? Poradíme vám skvělé tipy!

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší čistič všech dob

Pokud milujete domácí přípravky na čištění, jistě znáte sílu octa. Právě přípravek s octovým složením vám pomůže skvěle vyčistit plechy na pečení, stěny trouby i nerezové rošty. Veškerá mastnota i zapečené zbytky jídla skvěle odstraní během pár minut. K výrobě přípravku vám stačí pouhé dvě ingredience:

  • voda,
  • ocet.

Smíchejte jeden šálek octa s asi půl litrem vody. Tento účinný roztok naneste houbičkou, hadříkem nebo rozprašovačem na stěny trouby, na pečicí plech a rošt a zapněte troubu na 160 °C. Po zahřátí na požadované stupně troubu vypněte a nechte ještě pět minut zavřenou, po pěti minutách dveře otevřete a nechte troubu zchladnout. Po vychladnutí všechny části trouby otřete vlhkým hadříkem, nečistoty půjdou skvěle a snadno dolů.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé spotřebiče jsou krásné, snadno se ale zašpiní. Díky jednoduchému prostředku budou stále čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit dno trouby?

Zbytky z vaření nebo pečení se mohou snadno dostat na dno pečicí trouby. Tam se většinou spečou do tvrdých usazenin a spolu s mastnotou tvoří nepříjemně zaneřáděnou troubu. Pro perfektní a snadné vyčištění dna pečicí trouby vám bude stačit ocet a jedlá soda. Ze všeho nejdříve odstraňte ze dna trouby všechny volné zbytky jídla nebo nečistoty, poté dno posypejte jedlou sodou. Po celé ploše sypký prášek zalijte octem, aby vznikla účinná a čisticí chemická reakce. Nechte tyto dvě složky působit asi půl hodiny a poté jednoduše odstraňte nečistotu pomocí vlhkého hadříku.

Stejným způsobem můžete postupovat také u pantů trouby, tam se totiž drží také velké množství nečistot a mastnoty. Nezapomínejte ani na ovládací panel a knoflíky, na ty vám nejspíš postačí klasický prostředek na mytí nádobí.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/clean-your-oven-in-5-minutes
Přidat na Seznam.cz