Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Bílá barva působí svěže a zářivě. Všichni jsme si dobře vědomi nevýhody této barvy. Po určité době ztrácí svou bělost. K barevným změnám dochází jak kvůli mastnotě a potu, tak kvůli praní zároveň s oblečením jiných barev. Nemusíte však utrácet velké peníze za speciální prací přípravky, bohatě si vystačíte s přírodními prostředky, které najdete doma.

Přípravek na pečení a analgetikum

Jedlou sodu všichni dobře známe. Kromě obvyklého pečení má ale i jiné využití. Může sloužit i pro praní bílého prádla. Stačí, když smícháte jednu sklenici sody a čtyři litry vody. Do této směsi namočte své bílé oblečení. I bez chemických prostředků dokážete získat krásně bílou barvu. Po tomto namočení je nutné ještě prádlo klasicky vyprat.

I aspirin lze využít k zachování bělosti. Tento lék je obzvláště vhodný na žluté skvrny od potu. Stejně jako je bílé prádlo, je nutné použít pouze bílé tabletky. Pět tablet aspirinu rozpusťte ve vodě a do ní namočte oblečení. Nějakou chvíli nechte prádlo v roztoku odležet a poté vyperte jako v případě sody.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory dodají každé hostině na noblese, o jejich lesk však chce pečovat
Zdroj obrázku: Freepik

Šťáva z citronu nebo ocet?

Je možnost využít i citronovou šťávu, a to hned dvěma způsoby. Buď šťávu lze vymačkat do sklenice a smíchat s vodou a takto vylít do otvoru pro aviváž v pračce, nebo oblečení dejte do umyvadla, kam napustíte horkou vodu. Po přidání šťávy nechte prádlo ve vodě přes noc. Následující den vyperte oblečení tak, jak jste zvyklí.

Nesmíme zapomenout ani na ocet. Mimo například konzervování ho lze využít k vybělení oblečení. Nalijte ocet do sklenice a obsah pak přelijte do místa v pračce určeného pro prací prášek. Pokud na prádle objevíte nějaké skvrny, můžete na ně ocet nastříkat. Není třeba mít strach, že by po použití octa oblečení nepříjemně páchlo.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/laundry/bleach-alternative
Přidat na Seznam.cz