Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Oblečení efektivně vybělí domácí prostředky. Využít lze jedlou sodu, citron i aspirin

Bílá barva působí svěže a zářivě. Všichni jsme si dobře vědomi nevýhody této barvy. Po určité době ztrácí svou bělost. K barevným změnám dochází jak kvůli mastnotě a potu, tak kvůli praní zároveň s oblečením jiných barev. Nemusíte však utrácet velké peníze za speciální prací přípravky, bohatě si vystačíte s přírodními prostředky, které najdete doma.

Přípravek na pečení a analgetikum

Jedlou sodu všichni dobře známe. Kromě obvyklého pečení má ale i jiné využití. Může sloužit i pro praní bílého prádla. Stačí, když smícháte jednu sklenici sody a čtyři litry vody. Do této směsi namočte své bílé oblečení. I bez chemických prostředků dokážete získat krásně bílou barvu. Po tomto namočení je nutné ještě prádlo klasicky vyprat.

Mohlo by vás zajímat:  Brusinka se může stát skutečnou ozdobou zahrady. Skvěle vynikne s jinými rostlinami

I aspirin lze využít k zachování bělosti. Tento lék je obzvláště vhodný na žluté skvrny od potu. Stejně jako je bílé prádlo, je nutné použít pouze bílé tabletky. Pět tablet aspirinu rozpusťte ve vodě a do ní namočte oblečení. Nějakou chvíli nechte prádlo v roztoku odležet a poté vyperte jako v případě sody.

Zdroj obrázku: Freepik

Šťáva z citronu nebo ocet?

Je možnost využít i citronovou šťávu, a to hned dvěma způsoby. Buď šťávu lze vymačkat do sklenice a smíchat s vodou a takto vylít do otvoru pro aviváž v pračce, nebo oblečení dejte do umyvadla, kam napustíte horkou vodu. Po přidání šťávy nechte prádlo ve vodě přes noc. Následující den vyperte oblečení tak, jak jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Poznat čerstvé a kvalitní vejce není těžké, stačí vědět, na co se při výběru zaměřit

Nesmíme zapomenout ani na ocet. Mimo například konzervování ho lze využít k vybělení oblečení. Nalijte ocet do sklenice a obsah pak přelijte do místa v pračce určeného pro prací prášek. Pokud na prádle objevíte nějaké skvrny, můžete na ně ocet nastříkat. Není třeba mít strach, že by po použití octa oblečení nepříjemně páchlo.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/laundry/bleach-alternative
Přidat na Seznam.cz