Skvrny1

Na každou skvrnu existuje účinný prostředek. Stačí sáhnout po tom pravém

Zbavit se některých skvrn může být velmi obtížné. Pokud se s takovou skvrnou setkáte tváří v tvář, může se vám zdát, že už jste vyzkoušeli všechno a není možné se skvrny zbavit. Můžete se zlobit sami na sebe i na toho, kdo vám tu skvrnu způsobil, ale nepomůžete si. Možná vás ale uklidní, když si přečtete, že je možné se zbavit i těch nejtvrdohlavějších skvrn pod sluncem. Jen musíte znát přesný návod, jak na ně. O kterých skvrnách je řeč a jak se jich můžete zbavit?

Mohlo by vás zajímat:  O čistou kuchyň se postaráte v několika krocích: rychle, levně a efektivně
Zdroj obrázku: Freepik

Skvrny od lepidla

Mezi skvrny, kterých je velmi obtížné se zbavit, jednoznačně patří skvrny od lepidla, které není možné vyprat. Je velmi důležité pamatovat si, jaké lepidlo máte na svém oblíbeném oblečení. Podle toho, z čeho se lepidlo skládá, je potřeba sáhnout po vhodném odstraňovači. Látku, která odstraní zrovna váš druh lepidla, snadno vyhledáte na internetu. Nejčastěji se ovšem používají lepidla, která mají univerzální použití. Skvrn od tohoto lepidla se nejlépe zbavíte pomocí obyčejného acetonu, který stojí pár korun. Dejte ho na vatový tampon a jemně třete, dokud skvrna nezmizí.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto potraviny do dřezu nikdy neházejte! Mohou ucpat odpad a způsobit kalamitu

Pivní skvrny

Poměrně často se také na oblečení objevují skvrny od piva, které mnohdy nestačí jen vyprat. Vytvořte si roztok vody s pár kapkami tekutého čpavku. Tímto roztokem se vám určitě podaří skvrnu odstranit. Pokud skvrna nebude chtít ustoupit, můžete do roztoku také přidat pár kapek lihového octa. Pivní skvrny se snažte odstranit co možná nejteplejší vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvrna od rtěnky

Každé ženě už se určitě několikrát stalo, že se na její oblíbenou blůzu dostala rtěnka, která vytvořila nevzhlednou skvrnu. Pokud byla barva rtěnky temného odstínu, může pro vás být poměrně obtížné se jí zbavit. Prozradíme vám, že tomu tak opravdu není. Na jakkoli tvrdohlavou skvrnu od rtěnky vám postačí pouze vatový odličovací tampon nebo bavlněný hadřík, na který nanesete trochu benzínu. Třete skvrnu tak dlouho, dokud úplně nezmizí. Pak už stačí oblečení jen vyprat od vůně benzínu a můžete opět oděv začít nosit.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/stain-removal/worst-stains
Přidat na Seznam.cz