Rozlišit levé sluchátko od pravého je nesmírně snadné. Pomůže k tomu trik s kabelem

Rozlišit levé sluchátko od pravého je nesmírně snadné. Pomůže k tomu trik s kabelem

I když jsou v dnešní době velkým hitem bezdrátová sluchátka, řada lidí nedá stále dopustit na ta klasická. Oproti těm modernějším bez kabelu mají stále řadu výhod. Například v tom, že jsou podstatně levnější. Také nelze zapomínat na to, že se nemusejí nabíjet a tak s nimi lze poslouchat hudbu klidně i desítky hodin – tolik, co zvládnou přehrávače. Dají se připojit víceméně kamkoliv a pokud snad drátové sluchátko vypadne z ucha, nikam se netratí. Stále drží na kabelu. I proto mnoho lidí stále kupuje klasiku, než moderní bezdrátové verze.

Mohlo by vás zajímat:  Ve vlastním v metropoli? Byty Na Vackově na pražském Žižkově lákají na novou etapu!

Které je levé a které pravé?

U bezdrátových, ale také u kabelových sluchátek však může nastat jeden problém. Tím je potřeba zjistit, které se vkládá do pravého ucha a které do levého. Jejich tvary jsou obvykle natolik podobné, že to není až tak snadné. Rozlišit je tak lze až důkladným zkoumáním, kdy na každém sluchátku bude viditelné označení, buď nápisem, nebo písmenem. To však může být při použití komplikované. Mnohdy nechceme dlouze zkoumat určení. A v mnoha situacích, jako je třeba noční použití, to ani nejde.

Mohlo by vás zajímat:  Některé ženy uklízí houbičky na nádobí zásadně do lednice. Důvod je překvapivý
Zdroj obrázku: Freepik

Odlišit sluchátka je hračka

Daná metoda funguje výhradně jenom u drátových sluchátek. U těch bezdrátových je stále nutné buď kontrolovat, které je které, nebo je správně umístit do pouzdra a při jejich vyndávání rozlišit, zda patří do pravého nebo levého ucha. Tento problém však jedince, kteří mají sluchátka na kabelu, nijak trápit nemusí.

Udělejte uzel

Metoda odlišení je tak jednoduchá, že ji zvládne každý. Stačí vzít jedno sluchátko a na jeho kabelu udělat drobný uzlík. Kabelu to neuškodí a vy máte v tu chvíli odlišeno, které patří do pravého a které do levého ucha. Jenom je nutné udělat jednu věc, a tou je nutnost pamatovat si, které jste si touto jednoduchou metodou označovali. Potom už stačí nahmatat konkrétní uzel a vědět, kam sluchátko patří.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz