Frozen Grated Carrots Bag Freezer

Mince v mrazáku prozradí, zda v domácnosti během naší nepřítomnosti vypadl proud

Když jedeme na dovolenou, máme tendenci nemyslet na všechna možná neštěstí, která se v naší nepřítomnosti mohou stát. Stojí však za to myslet na vypnutí vody, zhasnutí všech světel nebo odpojení některých domácích spotřebičů z elektřiny. Co když v naší nepřítomnosti dojde k výpadku proudu? Pak totiž mohou padnout za oběť naše zásoby v ledničce a mrazáku. Abyste předešli nepříjemné situaci, použijte tento jednoduchý trik s mincí a mrazákem.

Mince v mrazáku vás zachrání od zdravotních problémů

Pokud odjedete na více než dva dny, může se stát, že ve vaší nepřítomnosti vypadne proud a následně bude závada odstraněna před vaším návratem, a vy pak nebudete mít tušení o tom, co se ve vaší nepřítomnosti doma dělo. Pokud během vaší dovolené došlo k výpadku proudu, který byl následně znovu spuštěn, znamená to, že mohou být ve vašem mrazáku zkažené potraviny, a vy přitom nic nepoznáte.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro úsporné praní prádla
Zdroj obrázku: Freepik

Zde je návod, jak můžete zkontrolovat, zda nedošlo k výpadku proudu, zatímco jste si užívali na dovolené

Nalijte vodu do plastové misky a vložte ji do mrazáku. Po úplném zmrznutí položte navrch minci. Před odchodem se ujistěte, že je mrazák správně uzavřen. Až se vrátíte domů, vyndejte misku z mrazáku.

Pokud jste po vyjmutí misky se zmrzlou vodou nenašli minci na povrchu misky s ledem, máme pro vás špatnou zprávu. Znamená to, že došlo k výpadku proudu, když jste byli pryč, a tento výpadek trval dostatečně dlouho, aby potraviny v mrazáku stačily rozmrznout. Zda se potřebujete zbavit všech, nebo jen některých zásob, bude záležet na hloubce ponoření mince do zmrzlé vody. Pokud je mince blízko dnu nebo leží úplně na dně, vyhoďte veškerý obsah mrazáku, protože vaše potraviny jsou pravděpodobně zkažené a jejich konzumace může být nebezpečná.

Mohlo by vás zajímat:  Nasbírejte si kaštany a užijte si podzimní tvoření

Pokud je mince nad polovinou nádoby, nemusíte nic vyhazovat. Pevné produkty se totiž rozpouštějí mnohem déle než kapaliny. Můžete si tak být jisti svými zásobami. Pokud je mince naopak zmrzlá v polovině hrníčku nebo pod ním, je lepší se zbavit všeho masa než později riskovat nějaké nežádoucí vedlejší účinky. Maso se totiž nejsnáze kazí a může způsobit nejvážnější zdravotní problémy.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/coin-freezer-trick/
Přidat na Seznam.cz