Black Pepper 5749131 1920

Běžné koření naší kuchyně se hodí i do domácí lékárničky nebo k prádlu do pračky

Pokud jde o klasický černý pepř, všichni ho známe jako nepostradatelné koření, které zvýrazní chuť polévek, omáček i masa a využívá se samozřejmě také ve studené kuchyni. Blahodárně působí zejména na trávicí systém a podporuje i redukci hmotnosti. Pokud sůl, které bychom měli konzumovat jen malé množství, nahradíte v pokrmech pepřem a případně i dalšími druhy koření, ulevíte celému tělu.

Kdyby se vás však někdo zeptal, kde jinde, než při přípravě pokrmů můžete pepř účinně využít, možná byste těžko hledali odpověď. Ukážeme vám, jak všestranný pepř ve skutečnosti je. Pomůže překvapivě například při:

  • ochraně dýchacích cest před onemocněním,
  • bolestech svalů,
  • požití zkaženého jídla,
  • praní tmavého prádla.
Mohlo by vás zajímat:  Osvěžte si domov vůněmi, které kočky nesnáší. Udržíte je tak v bezpečí

Ochrana dýchacích cest

V podzimním a zimním období, které se vyznačuje zvýšeným rizikem nachlazení a respiračních potíží, není nic lepšího, než vzít horkou vodu a do ní přidat malé množství eukalyptového oleje a trochu pepře. Vzniklou směs použijte k inhalaci a uvidíte, jak se vám budou nemoci vyhýbat. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Úleva od bolesti svalů

Pokud vás trápí bolest svalů, například po nadměrné fyzické zátěži nebo po dlouhodobém stání, i v takových případech je pepř účinným pomocníkem. V misce smíchejte vhodný olej s pepřem a směs vmasírujte do postižené oblasti. Mast svaly příjemně prohřeje a uvolní.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje rozzáří interiér nádhernými květy, na oplátku potřebují dostatek pozornosti

Pomocník při požití zkažených potravin

Pokud se stane, že nevědomky sníte zkažený pokrm nebo jídlo, z něhož vám začíná být nevolno, doporučuje se vypit sklenici vody, v níž je rozmíchaný černý pepř. Jedná se o osvědčený recept několika generací, který vám jistě přinese úlevu. Velkou výhodou této metody je, že pepř, který je zcela přírodní, nahradí i syntetická léčiva.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ochrana tmavé barvy textilií

Pokud perete textilie tmavých barev a chcete, aby barvy zůstaly syté, není nic jednoduššího, než přidat jednu zarovnanou čajovou lžičku černého pepře buď do bubnu pračky nebo do lavoru s namočeným prádlem. Uvidíte, že tak bude tmavé prádlo déle vypadat jako nové, protože pepř brání rozpouštění barev ve vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Žmolky nemusí být signálem pro vyhození oblíbeného kousku oblečení, zachraňte ho

 

Přidat na Seznam.cz