Cat 4100219 1920

Roztomilá kočka s nebezpečnými drápky. Ochraňte nábytek šikovně a na trvalo

Mňouká, vrní, rozkošně přede, skáče, běhá, dovádí, lumpačí, kouše a někdy také… škrábe. Škrabání drápků je zcela přirozenou potřebou každé domácí kočky. Volně se pohybující kočka si své drápky upravuje na stromech anebo na jiném hrubém povrchu. Kočka žijící výhradně v bytě by měla mít vždy k dispozici:

  • kus kartonu,
  • starý koberec,
  • koupené škrabadlo ze zverimexu.

Nemusíte okamžitě pořizovat kočce drahá škrabadla, aby byla spokojená. Jedná se o velmi vynalézavá stvoření, která si vyhrají i s drobnostmi. Uvidíte, že vaše mňoukající kamarádka bude s kusem starého drsného koberce nebo pevným kartonem naprosto spokojená. A pokud si ani tak nedá říct a stále vytrvale podniká zákeřné útoky na vaše oblíbené křeslo, můžete vyzkoušet následující triky.

Mohlo by vás zajímat:  Vaječná pasta je ideální jarní pochoutka. V odlehčené verzi není kalorická a dodá vitamíny
Zdroj obrázku: Pixabay

Odpudivé pachy

Kočce lze v ničení nábytku a dalšího domácího vybavení dobře zabránit tím, že ho ošetříte látkou, jejíž pach je pro ni naprosto odpudivý. Nejlepší je směs alkoholu s citronovou šťávou nebo citronovým olejem. Kočky bytostně nesnáší aroma citrusů. Uvidíte, že jakmile vaše micka ucítí citronový odér, dá se na ústup. V případě, že nezabírá citron, můžete ještě vyzkoušet mýdlo. Kusem tvrdého mýdla potřete nohy nábytku, aby se na nich vytvořila tenká vrstvička. Nyní by se kočka měla držet v pozadí.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho lidí ho pouze pije a vůbec netuší jeho výjimečné vlastnosti pro domácnost
Zdroj obrázku: Pixabay

Radikální řešení

Někteří chovatelé koček řeší tyto problémy poněkud radikálním a nepříliš etickým způsobem – chirurgickým odstraněním kočičích drápků. Tímto způsobem je sice zaručeno, že kočka už nikdy nic nezničí, ale ji samotnou to do velké míry limituje. Jedná se stále o šelmu, která je velmi mrštná a při pohybu se spoléhá i na své drápy. Pomáhají jí při šplhání i při lovu.

Zbavit kočku drápů je jako ostříhat koni hřívu a ocas. Kůň totiž šviháním a pohazováním hřívou odhání dotěrný hmyz a mouchy. Obě metody vypadají na první pohled jako dobré řešení, ale v důsledku limitují samotné zvíře.

Přidat na Seznam.cz